Podróż na Dzień Matki

maj 22, 2014 przez

dzień mamy

Dzień Matki zbliża się milowymi krokami, więc warto zastanowić się nad tym, jaki prezent możemy sprawić w tym roku naszym rodzicielkom. Poza standardowymi prezentami w postaci kwiatów i czekoladek, warto w tym roku zabrać mamę w jakieś ciekawe miejsce. Oczywiście, w każdym regionie Polski istnieje wiele atrakcji turystycznych, które warto zwiedzić razem z mamą. Można odkryć najbliższa okolicę i zobaczyć jej nieznaną nam dotąd stronę. Można też wybrać się na drugi koniec Polski, żeby dać mamie szansę obejrzenia zabytków, które zawsze chciała zobaczyć, ale nigdy nie miała okazji. Jeśli pozwala nam na to budżet, mama z pewnością ucieszy się z krótkiej, zagranicznej wycieczki do Paryża, Barcelony czy Amsterdamu, choć miejsc, które w Europie warto zobaczyć jest znacznie więcej.

Niemniej jednak, można zdecydować się na tańszy, prostszy, ale jakże wzruszający prezent w postaci wycieczki przygotowanej przez same dzieci. Już nawet nastolatek wie, co interesuje jego rodzicielkę, więc przygotowanie ciekawej trasy spacerowej lub wycieczki rowerowej nie powinno stanowić dla niego problemu. Mama lubi spokój, ciszę i brakuje jej odpoczynku? Można ułożyć ciekawą trasę rowerową wiodącą ścieżkami położonymi wśród pól, lasów, łąk. Jeśli mama wolałaby oddać się życiu kulturalnemu, może warto zainwestować w bilet do kina lub galerii w innym mieście? Kto wie, być może uda nam się znaleźć kino, w którym wyświetlane są obrazy celujące w gust mamy, bądź też galerię czy muzeum, w którym wystawiane są interesujące ją dzieła?

Każda mama – bez względu na wiek – ucieszy się z wizyty w SPA. Będzie to dla niej odpoczynek od codziennych zmagań z życiem, a jednocześnie dowód uznania za pracę, jaką wkłada lub latami wkładała w wychowanie swoich dzieci. Z pewnością poświęciła im tyle, że w pełni należy jej się wspaniała niespodzianka dla ciała i duszy. Wizyta w SPA wraz z pakietem zabiegów relaksacyjnych i regenerujących to strzał w dziesiątkę.

A jeżeli nie mamy żadnej innej koncepcji, to może warto po prostu zabrać mamę na wycieczkę w ustronne miejsce, gdzie będzie można urządzić piknik i powspominać dawne czasy, ciesząc się spędzanym razem czasem? Jeszcze ciekawszą opcją byłoby zorganizowanie wycieczki po miejscach, które nieodłącznie kojarzą się mamie z okresem jej dzieciństwa i młodości. To okazja nie tylko do przygotowania niespodzianki, ale też do wspominania i zacieśniania więzi.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.