Wakacje tak: kartki pocztowe… niekoniecznie

sie 5, 2013 przez

neokartka

Wakacyjne zdjęcia na Facebooku, Instagramie, Twitterze, a do tego filmiki umieszczane na Youtube pozwalają dzielić się wrażeniami z podróży ze wszystkimi znajomymi. Dzięki temu, każdy wie, gdzie jesteśmy i co robimy. Przy okazji, pod dodanymi multimediami możemy umieszczać dedykacje, by pozdrowić najbliższych. Czy w czasie, gdy mamy tyle nowoczesnych opcji dzielenia się przeżyciami, tradycyjne pocztówki odejdą do lamusa?

Serwisy społecznościowe i wszelkie komunikatory internetowe mogą być obsługiwane nie tylko przy wykorzystaniu nieporęcznych komputerów stacjonarnych, ale też tabletów czy smartfonów, a to sprawia, że praktycznie w każdej chwili możemy wrzucić nowe zdjęcie lub film na dowolną stronę www. Mamy też możliwość wysyłania wiadomości multimedialnych w formie MMS-ów oraz prowadzenia telekonferencji telefonicznych i internetowych.

Wysłanie SMS-a lub e-maila praktycznie niczym nie różni się od przesłania kartki pocztowej, a jest szybsze, prostsze i zwykle tańsze od pocztówki. W wiadomości e-mailowej możemy zawrzeć dużo więcej treści niż na kartce, a do tego, nie ma problemu z dołączeniem zdjęć. Łatwiej jest też wysłać pozdrowienia dużej liczbie osób – a koszt wciąż pozostanie taki sam. Jeśli natomiast zechcemy podzielić się wrażeniami z całym światem, to możemy skorzystać ze wspomnianych portali społecznościowych.

Poza zwykłymi zdjęciami, mamy szansę zamieszczenia w sieci filmików, które pokażą, jak dobrze się bawimy. Dzięki nam, także nasi znajomi, a być może również przypadkowi internauci zyskają szansę wirtualnego zwiedzenia miejsc, w których spędzaliśmy urlop. Opcja publikacji filmów jest udostępniana praktycznie przez wszystkie serwisy społecznościowe. Istnieje także spora grupa osób, które pozdrowienia z wakacji umieszczają na swoich blogach. Prowadząc internetowe pamiętniki, najczęściej dokładnie opisują podróże, co może stać się bardzo ciekawą lekturą dla większej rzeszy użytkowników.

Mimo nowoczesnych rozwiązań, wciąż jeszcze istnieje grupa turystów, którzy preferują klasyczne pocztówki. Jak przyznają, są one znacznie bardziej sentymentalne i w dodatku, zostają na dłużej. Po latach można znaleźć je w szafce podczas, gdy maile i MMS-y prędzej czy później są kasowane, a posty na portalach przepadają gdzieś w historii wpisów. Ciekawym połączeniem nowoczesności i tradycyjnych kartek ma natomiast być neoKartka, czyli pocztówka drukowana na podstawie zrobionego i przesłanego przez nas zdjęcia. Jest ono drukowane i wysyłane do adresata. Koszt 4,99 zł, a usługę oferuje Poczta Polska.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.