Coraz chętniej wyjeżdżamy na zorganizowane święta

gru 4, 2014 przez

święta na tropikalnej wyspie

Do widocznie zwiększającego się od kilku już lat zainteresowania rodaków świąteczną opcją spędzenia czasu poza domem doskonale przygotowują się biura podróży, dostosowując i wzbogacając swoją ofertę świątecznych wyjazdów dla Polaków.

Przedstawiciel Polskiej Izby Turystyki podkreśla, że Polacy szukają kierunków świątecznych wyjazdów najczęściej w kraju, a tu królują rodzime kurorty narciarskie, zarówno w Tatrach jak i w Karkonoszach. Najliczniejszą grupą spędzającą ten czas poza domem są oczywiście narciarze i ich rodziny. Z tego względu kolejnymi kierunkami chętnie wybieranymi przez nich są Czechy i Słowacja, a dalej kurorty narciarskie w Alpach austriackich, włoskich i szwajcarskich. Nowością w tym zestawie są stacje narciarskie w Bułgarii i Turcji, które również przygotowały ofertę świątecznego wypoczynku pod kątem narciarzy. Ale nie tylko narciarze chętnie korzystają z wolnych dni świątecznych, by wyjechać z domu. Kolejną grupą są osoby preferujące ciepłe klimaty, które najczęściej wybierają na cel świątecznej eskapady Egipt (45 proc. wyjeżdżających za granicę) lub Wyspy Kanaryjskie, a ci dysponujący zasobniejszymi portfelami wybiorą się w czasie Świąt na Karaiby, wyspy Bahama czy do Tajlandii.

O rosnącej popularności świątecznych wyjazdów w Polsce świadczy wzrost ilości zarezerwowanych ofert, aż o 20 procent wyższy w stosunku do rezerwacji z ubiegłego roku. Dodatkową zachętą jest korzystny termin tegorocznych Świąt, gdzie by skorzystać z 2-tygodniowego urlopu wystarczy wziąć tylko 6 dni wolnych. Ceny świątecznych wyjazdów do zagranicznych kurortów narciarskich wahają się od 900 do 1500 zł, natomiast w ciepłych krajach koszty wynoszą od 1500 zł za pobyt na Malcie do 2000 zł w Maroku.

Nasze preferencje świąteczne zmieniają się od kilku lat i jeszcze w latach 90. wyjazdy dotyczyły głównie okresu poświątecznego w połączeniu z zabawami sylwestrowymi, a teraz oprócz tych którzy chcą wyjechać w pierwszy lub drugi dzień Świąt coraz liczniejszą grupę stanowią osoby chcące spędzić Święta wraz z Wigilią na zorganizowanym wyjeździe, z dala od domowych przygotowań i całej świątecznej gorączki.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.