Ranking najtańszych i najdroższych miast na romantyczny weekend (wg Traveldailynews)

lip 7, 2015 przez

Sofia

vintagedept/flickr.com

Portal traveldailynews.com opublikował ranking najdroższych i najtańszych miast dobrych do spędzenia romantycznego weekendu. Z obliczeń wynika, że najwięcej za taką przyjemność trzeba zapłacić w Sofii, a najmniej w Budapeszcie.

Do którego europejskiego miasta warto wybrać się na romantyczny weekend? Każdy ma swoje typy, ale w rzeczywistości w dużej mierze zależy to od kwoty, jaką się dysponuje. Portal turystyczny traveldailynews.com postanowił pomóc w podjęciu decyzji i wyborze miejsca dostosowanego do możliwości finansowych. Opublikował ranking najtańszych i najdroższych miast europejskich. Zestawienie sporządzili eksperci pracujący dla eHarmony.co.uk oraz Skyscannera. W obliczeniach pod uwagę wzięli cenę przelotu i noclegu w hotelu, a także kwiatów i czekoladek.

Ze szczegółowych szacunków wynika, że najdroższym miejscem do spędzenia romantycznego weekendu na Starym Kontynencie jest stolica Bułgarii – Sofia. Chociaż ceny w samym mieście są niskie, to jednak na pierwsze miejsce tego miasta wpłynął stosunkowo wysoki koszt przelotu. Na 2. pozycji znalazła się stolica Austrii, czyli Wiedeń, a za nim uplasowało się niemieckie Monachium. Romantyczny weekend sporo będzie kosztował także we Włoszech – kolejne miejsca zajęły Mediolan i Neapol.

Jeśli chodzi o najtańsze miasta Europy, które nadają się na romantyczny weekend, to trzy pierwsze miejsca zajęły miasta stołeczne. Na 1. miejscu znalazł się węgierski Budapeszt, który od lat uważany jest za jedną z najpiękniejszych stolic naszego kontynentu. Za nim uplasowała się Warszawa, która natomiast wyprzedziła belgijską Brukselę. W pierwszej piątce najtańszych miast europejskich dobrych na zorganizowanie przyjemnego weekendu dla dwojga znalazły się jeszcze brytyjskie Birmingham i stolica Niemiec – Berlin.

Dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na zbyt duże wydatki, ciekawymi propozycjami są również czeska, klimatyczna Praga i cieplejszy, a równie piękny, hiszpański Madryt. Do dziesięciu miast godnych zwiedzenia we dwoje, a niewymagających zbyt dużych oszczędności należą także rumuński Bukareszt i niemiecki Hamburg. Dziesiątkę zamyka natomiast Rzym, który jest uważany za jedno z najromantyczniejszych miast Starego Kontynentu. Wpływ ma na to jego historia, mnóstwo zabytków i liczne kameralne uliczki idealne do spacerów.

Tagi:

1 Comment

  1. Dariusz

    Dla mnie mistrzowska jest Warszawa i tam restauracja Akademia na Różanej. Dobre mają szczególnie polskie jedzenie.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.