Ottawa – stolica Kanady

lut 22, 2013 przez

Ottawa

dugspr — Home for Good, flickr

Ottawa to przyjemna i gwarna stolica Kanady. Umiejscowiona jest ona we wschodniej części Ontario, nad rzeką o tej samej nazwie co ona. Turyści mogą porozumiewać się z tutejszymi mieszkańcami w języku angielskim lub francuskim.

Kanał Rideau dzieli Ottawę na Upper Town (miasto wyższe) i Lower Town (miasto niższe). Stolica Kanady jest czysta, dobrze rozplanowana i stanowi ona centrum kulturalno-polityczne. Może być idealnym miejscem na weekendową wycieczkę lub dłuższy wakacyjny pobyt.

Początki tego miasta sięgają 1800 roku, po którym Ottawa rozwinęła się jako miejscowość dostarczająca drewno na potrzeby brytyjskiej marynarki. 31 grudnia 1857 roku Ottawa stała się stolicą Kanady za sprawą królowej Wiktorii. Swój dzisiejszy wygląd miasto zyskało już w latach 40. XX w. Wówczas właśnie powstały tu liczne zadbane parki, wielopasmowe ulice oraz szerokie aleje.

Ottawa - zabytki

SP studio, flickr

Ottawa - stolica Kanady

waihenya, flickr

Jak przystało na metropolię Ottawa może poszczycić się wieloma atrakcjami. Punktem koniecznym w każdej wycieczce po tym mieście musi stać się Kanał Rideau, przekształcający się w zimie w największe i najdłuższe naturalne lodowisko na świecie. Latem natomiast pływają po nim liczne łodzie. Warte obejrzenia są również: Canadian Museum of Civilizaton, czyli muzeum historii ludzkości; Parliament Hill będący zespołem neogotyckich gmachów powstałych w latach 1859-1875; Katedra Notre-Dame- największy oraz najstarszy neogotycki kościół w Ottawie; budynek Sądu Najwyższego położony niedaleko Parliament Hill i wzniesiony w latach 1939-1946. Turyści będący miłośnikami sztuki muszą zajść do National Gallery of Canada, która stanowi jedną z pierwszych galerii sztuki w Kanadzie i mieści się przy Sussex Drive. Można w niej ujrzeć dzieła m.in. Rubensa, Cezanne`a, Warhola, Rembrandta, Dalego, Matisse`a, Picassa czy Moneta. Niedaleko Galerii Narodowej położone są: Muzeum Przyrody i Muzeum Lotnictwa. Kolejnym niezwykle atrakcyjnym miejscem jest National Arts Centre z opera, teatrem oraz baletem. Podróżnicy kochający przyrodę mogą zdecydować się na pieszą lub rowerową wycieczkę po Parku Gatineau. Panie natomiast mogą pokusić się o zakupy na łączącym w sobie starą i nową Ottawę- Byward Market.

atrakcje Ottawy

Dougtone, flickr

zabytki w Ottawie

longzijun, flickr

Centrum Ottawy jest dość zwarte, dlatego też do większości najbardziej popularnych turystycznie obiektów łatwo dotrzeć pieszo.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.