Coraz więcej Polaków jeździ na narty poza Polskę

kw. 10, 2015 przez

narty

vverve/bigstockphoto.com

Od kilku lat obserwujemy wzrost liczby wyjazdów Polaków na narty poza granice naszego kraju. Biura podróży odnotowują na tym polu coraz więcej sprzedanych biletów.

Tej zimy odnotowano już skok blisko 12 procentowy, a kiedy w Polsce zaczynają pojawiać się temperatury wiosenne, wiele osób chce jeszcze wykorzystać kończącą się zimę i wyjechać na narty lub snowboard poza granice naszego kraju.

Biuro Podróży Travelplanet.pl podaje dane z których wynika, że w tym roku na narty wyjechało poza Polskę 12 procent więcej osób niż w sezonie 2013/2014. Dla miłośników sportów narciarskich, zachęcający jest spadek cen biletów oraz spadek cen paliw w Polsce i Europie. Efekt prawie bezśnieżnej zimy w ubiegłym roku również spowodował wcześniejsze rezerwacje.

Narciarze coraz częściej przekonują się do Alp. Mają tam niemal stuprocentowo zagwarantowaną aurę śnieżną, ceny konkurencyjne, a także bezkonkurencyjne w porównaniu do polskich długości tras w ośrodkach narciarskich. Według statystyk Travelplanet.pl najpopularniejszymi kierunkami dla polskich snowboardzistów i narciarzy były Włochy i Austria. W Hotelach Austriackich turyści zostawili przeciętnie 450 złotych na osobę i jest to mniej niż w ubiegłym sezonie. Jest to kwota niewiele mniejsza niż w ośrodkach włoskich.

Wzrost liczby zimowych wyjazdów na narty w tym sezonie nie był jednak aż tak spektakularny jak w ubiegłym, kiedy to w wyniku bezśnieżnej zimy w Polsce wzrost wyjazdów w Alpy był aż 30 procentowy. Do pobytu w ośrodkach narciarskich około 2/3 turystów wykupiło opcję ze śniadaniami i obiadokolacjami, a z noclegów w apartamentach z własnym wyżywieniem skorzystało 25 procent odwiedzających ośrodki. Jak podają dane statystyczne jest to o 5 procent więcej niż w poprzednim sezonie..

Najatrakcyjniejszym ośrodkiem zimowym były Włochy bo aż 60 proc. wyjeżdżających. 30 procent osób wybrało Austrię, a 4 proc. skorzystało z ośrodków w Czechach. Najdroższym krajem według danych była Turcja (średnio 1884 zł na osobę), a najtańszym – Czechy (888 zł).

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.