Porty lotnicze w ofercie wakacyjnej

cze 20, 2013 przez

wakacje

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, warto więc zdecydować, gdzie spędzimy tegoroczny urlop. Większość z nas planuje wakacje za granicą. Nawet kolejne bankructwa biur podróży nie osłabiają naszego entuzjazmu. Dokąd najchętniej wyjeżdżają Polacy? Które kierunki czarterowe, które można znaleźć w ofercie portów cieszą się ich największym zainteresowaniem?

Samodzielna organizacja podróży cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków. Nie brakuje jednak i takich, którzy z wygody lub dla bezpieczeństwa cały czas wolą korzystać z oferty biur podróży. Kraje, które odwiedzają najchętniej to Egipt, Tunezja i Turcja. To także najpopularniejsze wakacyjne kierunki wśród osób, które decydują się na czarterowe loty. Wśród miejsc, w których wypoczywamy szczególnie chętnie znalazła się też Grecja. Na początku czerwca blisko 1/3 wszystkich osób rezerwujących wakacyjne wycieczki zdecydowała się odwiedzić właśnie Helladę.

Firmy oferujące loty czarterowe starają się wychodzić na przeciw potrzebom swoich klientów. Na liście miejsc, w które można z nimi dotrzeć znalazły się greckie wyspy, które co roku przeżywają istne oblężenie turystów – Kreta, Korfu, Rodos, Zakynthos i Kos. W każdym razie chętnych do podróżowania samolotem po świecie nie brakuje. Lot cały czas pozostaje najszybszą i najwygodniejszą formą transportu. Tylko w ubiegłym roku z oferty polskich lotnisk skorzystało blisko 25 mln pasażerów. Około 13% z nich, a więc 1,6 mln pasażerów korzystało z lotów czarterowych. Co ciekawe, nie wszyscy wybierają za cel swojej podróży popularne turystyczne miejscowości. Oferta lotów czarterowych musi więc uwzględniać i takie, mniej typowe potrzeby.

Wśród ciekawszych kierunków wakacyjnych wojaży warto wymienić chociażby zachodni Cypr czy Sycylię. Touroperatorzy starają się też zapewniać swoim klientom jak najwyższy komfort w czasie podróży. W związku z tym, aby skorzystać z oferty lotów czarterowych nie trzeba wcale dojeżdżać do Warszawy. Lotniska w Gdańsku, Poznaniu, Katowicach czy Wrocławiu również mają je w swojej ofercie. Do tego dochodzą jeszcze standardowe loty pasażerskie, obejmujące swoim zasięgiem większą część świata. W dzisiejszych czasach możliwości podróżowania są więc praktycznie nieograniczone. Wystarczy tylko odpowiednio zasobny portfel, by zwiedzić wszystkie najciekawsze zakątki świata.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.