LOT cenami powalczy o klientów z… Pendolino

mar 27, 2015 przez

samolot LOT

GOVER

LOT zaskakuje swoich klientów. Tanie przeloty na trasach krajowych zachęcają do podróżowania. Przeloty Polskimi Liniami Lotniczymi za 60 zł to walka o klienta z najnowszą ofertą PKP – Pendolino. Ceny biletów na Pendolino z Warszawy do Wrocławia rozpoczynają się już od 59 zł.

Od grudnia zeszłego roku, kiedy pojawiły się na torach nowoczesne pociągi Pendolino kursujące na trasach z Warszawy do Krakowa, Katowic, Wrocławia i Gdańska i na rynku przewoźniczym zrobiło się ciasno LOT musiał podjęć decyzje o sprzedaży tanich biletów by pozyskać nowych pasażerów. Lot oferuje rejsy krajowe, weekendowe, czyli na krótkie wyjazdy nie wymagające dużego bagażu. Podróżni jadąc tylko z bagażem podręcznym zapłacą 60 zł za przelot. Istnieje też możliwość nadania bagażu rejestrowanego za niewielką dopłatą 54 złotych za odcinek podróży wybierając nową taryfę Economy Simple. Pasażerowie na pokładzie otrzymają wodę i przekąskę. Jedyny warunek – to rezerwacja biletu z 60-dniowym wyprzedzeniem. Pasażerowie mogą odprawić się on-line lub na lotnisku. Wprowadzenie takiej taryfy to nie promocja jak podaje Małgorzata Kozieł rzecznik prasowy PLL LOT, ale oferta stała. LOT w taki sposób chce zyskać pasażerów zwłaszcza tych , którzy podróżują na trasach krajowych z niewielkim bagażem podręcznym. Jednocześnie pani rzecznik M. Kozieł zauważa, że coraz więcej pasażerów planuje swoje podróże z dużym wyprzedzeniem, szukając ekonomicznego biletu, a nie koniecznie kieruje się elastycznością.

PKP także zapowiada zmiany w sposobach rezerwacji biletów i większą elastyczność w cenach uwarunkowaną mniejszym obłożeniem Pendolino w godzinach wieczornych oraz w soboty.

Taka rywalizacja ucieszy pasażerów, ale przewoźnicy nie są w łatwym położeniu. Aby zyskać klienta muszą organizować promocje by skusić do swojej oferty pasażerów z konkurencji, ale czy przetrwają? Nie są przecież w dogodnej sytuacji finansowej.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.