Świętokrzyskie stawia na turystykę: będą nowe drogowskazy do atrakcji turystycznych

wrz 26, 2014 przez

Świętokrzyski Park Narodowy

Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland
, flickr

Województwo świętokrzyskie chce ułatwić zwiedzanie jego największych atrakcji wszystkim przybywającym tam turystom. Z tego powodu powstanie 270 znaków drogowych i drogowskazów kierujących do najciekawszych miejsc w okolicy. Będą to znaki zgodne z rozporządzeniem Ministerstwa Infrastruktury, popularne w miejscowościach turystycznych E-22a oraz E-22b, czyli biało-brązowe tabliczki wskazujące konkretne budowle i inne zabytki. Na taki pomysł promowania swojego województwa wpadła Fundacja „Szlak Przygody”, która składa się z sześciu Lokalnych Grup Działania.

Fundacja zaplanowała już nawet kolejność ustawiania znaków. Dotychczasowe plany zakładają, że stosowne znaki pojawią się wzdłuż ciągnącego się przez ponad tysiąc kilometrów Szlaku Przygody i będą występowały na terenie praktycznie całego województwa. Szlak Przygody jest skrzętnie ułożoną trasą, która łączy atrakcje turystyczne wraz z wszelakimi obiektami związanymi z branżą turystyczną. Całość tworzy zaskakującą sieć mającą ułatwiać wszystkim turystom zwiedzanie okolicy. Korzystanie z atrakcji turystycznych oraz połączonych przedsiębiorstw jest tym dogodniejsze, że na terenie Szlaku Przygody obowiązują karty lojalnościowe pomagające w obniżaniu kosztów zwiedzania. Można je nabyć na miejscu, a także zamówić bezpłatnie drogą internetową.

Według zapowiedzi, nowe znaki i drogowskazy mają stać wzdłuż zarówno dróg gminnych i powiatowych, jak również wojewódzkich. Do tej pory udało się postawić już część z nich. Możemy je spotkać powiecie kieleckim, niedaleko Staszowa oraz Chmielnika. W najbliższym czasie postawione zostaną znaki w powiecie sandomierskim. Będą wskazywały trasę m.in. do Starego Miasta w Sandomierzu, winnic Sandomierskiego Szlaku Winnego oraz do Dworu w Dwikozach.

Turystyka w województwie świętokrzyskim rozwija się w ostatnich latach coraz szybciej. Ostatnie dane przedstawione przez tamtejszy Urząd Marszałkowski wskazują, że w 2013 r. 70 największych atrakcji tamtego regionu odwiedziło ogółem ok. 3,5 miliona podróżnych, a to oznacza, że liczba turystów była niemal trzykrotnie większa od liczby samych mieszkańców województwa. Niemniej jednak, Fundacja „Szlak Przygody” chciałaby rozsławić tę okolicę w jeszcze większym stopniu, zachęcając do przyjazdu zarówno turystów z Polski, jak i z zagranicy.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.