Gadżety przydatne w czasie wakacyjnych podróży

lip 19, 2013 przez

przygotowania do wyjazdu

Ross (flickr)

Wakacyjne wyjazdy to okazja do odpoczynku od codzienności, ale też możliwość przeżycia wyjątkowych przygód. Jeśli nastawiamy się głównie na tę drugą opcję, to powinniśmy pamiętać o zabraniu ze sobą paru przydatnych gadżetów. Niektóre mogą okazać się potrzebne pod namiotem, inne sprawdzą się w trakcie górskich wycieczek, a jeszcze odmienne nad morzem. Bywają też te uniwersalne gadżety, które mogą stać się niezbędne w każdym miejscu.

Do podstawowego wyposażenia podróżnika z pewnością należy wielofunkcyjny scyzoryk, który poza ostrzem, ma otwieracz do butelek, puszek, śrubokręt, pilnik. Najlepiej zaopatrzyć się w zestaw mający formę breloka, który zawsze nosimy przy sobie. Bezsprzecznie, przydatna będzie też latarka.

Bez względu na to, gdzie się wybieramy, warto zabrać ze sobą namiot. Zadbajmy o to, by jego pojemność była dostosowana do liczby podróżujących z nami osób. W sklepach dostępne są zarówno mini-namioty dla 1 lub 2 osób, jak i meganamioty, jak proponowany przez jedną z brytyjskich firm London Underground Tube Tent, w którym może spać nawet 16 dorosłych osób. Nawet, jeśli zarezerwowaliśmy już nocleg, nie mamy pewności, czy dotrzemy na miejsce bez dodatkowych przygód, dlatego spakowanie namiotu naprawdę może nas uratować przed nieprzyjemną sytuacją.

Przydatne mogą okazać się także podstawowe naczynia. Prawdziwy podróżnik ma ze sobą kubek, najlepiej termiczny, a także zestaw sztućców, które są dostępne w podróżniczej wersji, jako połączone ze sobą widelec, łyżka i nożyk. Wybierając się w miejsce, gdzie niekoniecznie czeka nas wysoki standard zakwaterowania, warto też zabrać ze sobą mini-grzałkę i rozgałęziacz do kontaktu.

Jeśli planujemy piesze wędrówki, nie zapomnijmy o atlasie lub samych mapach. Przydatny będzie też kompas. Może on mieć postać samodzielną lub być wbudowany w zegarku. Dysponując tabletem albo smartfonem, możemy skorzystać też z internetowych przewodników. Wcześniej upewnijmy się jednak, czy znajdują się w nich interesujące nas trasy. Wybierając się w drogę samochodem, zaktualizujmy mapy w GPS, żeby mieć pewność, że urządzenie nie wyprowadzi nas w pole.

Jeżdżąc autem, kupmy wielofunkcyjną ładowarkę z różnymi końcówkami, która pozwoli ładować najważniejsze sprzęty elektroniczne zabierane w podróż. Przed wyruszeniem na urlop przydadzą się również zasłonki lub rolety przeciwsłoneczne do auta, które zwiększą komfort podróżowania. Wrzućmy też do samochodu zapas wilgotnych chusteczek oraz przenośną lodówkę. Uchroni nas to przed nadmiernym gorącem podczas jazdy i pozwoli zabrać ze sobą zapasy pożywienia i napojów.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.