Najciekawsze szlaki górskie w Polsce na wyprawę rodzinną

maj 22, 2019 przez

Polskie góry to jedne z najpiękniejszych miejsc w całej Europie. Rodzinne wycieczki na pewno zapewnią mnóstwo cudownych widoków. Jednak wybierając się z dzieckiem na szlak warto dokładnie sprawdzić czy dana trasa będzie odpowiednia dla naszej pociechy. Długi spacer pod górę w trudnych warunkach może zamienić przyjemną wyprawę w bardzo męczący dzień, który tylko zarazi dzieci do górskich wypraw. Poniżej najlepsze rodzinne polskie szlaki.

Tatry

Większość szlaków w Tatrach zarezerwowana jest dla starszych, jednak kilka miejsc sprawdzi się na wycieczkę z maluchem. Na szczególna uwagę zasługuje Gubałówka. Wjazd kolejką linową będzie wielką atrakcją dla każdego dziecka. Następnie można wejść na Butorowy Wierch. Prosty szlak i rynna grawitacyjna na pewno spodoba się dzieciom.

Karkonosze

Trudniejsze szlaki oferują też Karkonosze. Z dzieckiem na górski spacer można wybrać się ze Szklarskiej Poręby, przechodząc przez tereny pięknego Karkonoskiego Parku Narodowego. Wejście na Śnieżkę (1603 m n.p.m.) również jest możliwe. Z Karpacza Górnego na Kopę można wjechać wyciągiem krzesełkowym, skąd na szczyt wchodzi się dość łagodnym podejściem. Trasa zajmuje około godziny, więc zdobycie najwyższego szczytu Karkonoszy jest w zasięgu dzieci.

Góry Świętokrzyskie

Dużo wygodnych tras na rodzinne spacery oferują Góry Świętokrzyskie. Wejście na Łysą Górę będzie pełne emocji i cudownych widoków, które zrobią wrażenie na naszych pociechach. Ponadto w okolicy działają liczne rodzinne atrakcje jak Bałtowski Kompleks Turystyczny z parkiem dinozaurów, który może być urozmaiceniem całej wyprawy.

Góry Stołowe

Niewysokie Góry Stołowe są stworzone na spacery z dziećmi. Najciekawsze dla maluchów będą Błędne Skały, które za sprawą różnorodnych kształtów pobudzają kreatywność podczas wycieczki. Trasa liczy około 7 km, więc można ją pokonać w ciągu jednego dnia. Na koniec warto odwiedzić jeszcze okoliczne Muzeum Papiernictwa w zabytkowym młynie w Dusznikach-Zdroju czy Kopalnię Złota w Złotym Stoku.

Beskid Śląski

Wiele kolejek linowych z pewnością usprawni pokonywanie szlaków w Beskidzie Śląskim. Cudowny górski krajobraz zapewni m.in. kolejka gondolowa z Bielska-Białej na Szyndzielnię, położoną 1028 m n.p.m. Dalej na szczyt Klimczok prowadzi łagodna trasa, której przejście zajmuje niecałą godzinę. Starsze dzieci powinny poradzić sobie z wejściem na Baranią Górę (1220 m n.p.m.) oraz najwyższe szczyty Beskidu Śląskiego – Skrzyczne (1257 m n.p.m.). Alternatywą dla długiego marszu jest wjazd wyciągiem krzesełkowym ze Szczyrku.

Bieszczady

Bliskie spotkanie z górską naturą zapewnią wędrówki po Bieszczadach. Spokojny szlak na Tarnicę (1346 m n.p.m.) rozpoczyna się w Ustrzykach Górnych i gwarantuje mnóstwo pięknych widoków oraz zielonych terenów z unikatową przyrodą. Doskonałe dla najmłodszych miłośników gór.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.