Podróż do Kenii

paź 24, 2016 przez

Kenia

Aleksandar Todorovic/bigstockphoto.com

Republika Kenii to państwo znajdujące się we wschodniej Afryce, które oblewają wody Oceanu Indyjskiego. Kenia graniczy z Somalią, Etiopią, Sudanem Południowym, a także Ugandą i Tanzanią. Jej stolicą jest Nairobi. Miłośnicy Czarnego Kontynentu z pewnością znają powieść „Pożegnanie z Afryką”, czy ekranizację „Białej Masajki”, które z jednej strony ukazują piękno tego kraju, z drugiej zaś ogromne różnice kulturowe między Europejczykami, a mieszkańcami Kenii.

Pobyt w Kenii dla wielu może oznaczać wycieczkę życia. Planując podróż, w pierwszej kolejności warto zadbać o bezpieczeństwo zdrowotne (stosowne szczepienia), a także formalno-prawne (wizy, prawo wyjazdowe).

Względy formalne wymagają od turystów podróżujących do Kenii posiadania wiz pobytowych. Należy je uzyskać bezpośrednio po przylocie na międzynarodowe lotnisko w stolicy Kenii lub Mombasie. Wizy są również dostępne na każdym przejściu lądowym i w porcie w Mombasie. Posiadacze ważnej, kenijskiej wizy turystycznej mogą po wizycie w Tanzanii, czy Ugandzie wrócić na teren Kenii, bez konieczności ponownego wykupienia wizy (podroze.onet.pl). Dodatkowo planując podróż do Kenii należy przed wyjazdem (4-6 tygodni) wybrać się do lekarza w celu wykonania obowiązkowych/zalecanych szczepień, zaopatrzenia się w środki farmaceutyczne wykorzystywane w profilaktyce i leczeniu chorób występujących na terenie kraju, a także w leczeniu problemów zdrowotnych, które mogą pojawić się podczas podróży. Wojskowy Instytut Medyczny (Zakład Epidemiologii i Medycyny Tropikalnej) zaleca sprawdzenie przed wyjazdem kalendarza szczepień i w sytuacji przyjęcia szczepienia podstawowego w przeszłości, skorzystać ze szczepień przypominających (www.medycynatropikalna.pl).

W Kenii występują wyłącznie dwie pory deszczowe (przypadają one na okres kwiecień-maj i październik-listopad). Kenijski klimat jest klimatem typowo równikowym – gorącym i wilgotnym. Miłośnicy wakacyjnego wypoczynku oraz zwierząt i pięknej przyrody z pewnością docenią walory tego kraju. Turyści podróżujący do Kenii na mapie swojej podróży obowiązkowo umieszczają Mombasę – miasto, które powstało ok. 1000 lat temu i jest drugim co do wielkości w całej Kenii. Dawniej Mombasa stanowiła główny szlak handlowy Afryki, współcześnie jest najpopularniejszym kurortem dla zachodnich turystów. Znaleźć tu można piękne plaże, knajpki serwujące jedzenie pochodzące z różnych zakątków świata, a także liczne dyskoteki. Dla miłośników zwiedzania niebywałą atrakcją w Mombasie będzie Fort Jesus, który stanowi jego najważniejszą budowlę (podroze.onet.pl).

Turyści z całego świata chętnie odwiedzają również Park Narodowy – Masai Mara, który usytuowany jest na wysokości 1500 m. n. p. m., a jego powierzchnia wynosi 1510 kilometrów kwadratowych. Znajduje się on po zachodniej stronie Nairobi. Można w nim spotkać: słonie, lamparty, hipopotamy, gepardy, a także liczne gatunki ptaków. Niezwykłą atrakcję stanowią antylopy gnu, które migrują z Parku Serengeti, aby zdobyć pożywienie. Dodatkową atrakcją dla turystów są również wioski afrykańskich wojowników – Masajów (turystyka.wp.pl).

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.