„Mazury za pół ceny” – akcja już w grudniu

lis 23, 2013 przez

Mazury zimą

akir.pl, flickr

Wydawać by się mogło, że sezon na odwiedzanie pojezierzy to głównie wiosna i lato. Jednak Mazury chcą promować się także zimą, dlatego w grudniu rusza akcja „Mazury za pół ceny”, która ma zachęcać do zimowego urlopu w Krainie Wielkich Jezior. To już trzecia edycja obniżek, których celem jest skłonienie do przyjazdu wszystkich tych osób, które zrezygnowały z odwiedzenia Pojezierza Warmińsko-Mazurskiego wiosną i latem. Aż do końca lutego przyszłego roku, w wielu obiektach turystycznych ceny zostaną obniżone dokładnie o połowę. To dobra okazja do wypoczynku zarówno dla tych, którzy wcześniej nie mieli czasu na urlop, jak i dla tych, których w sezonie rzeczywiście nie było stać na wyjazd nad jeziora.

Do udziału w akcji „Mazury za pół ceny” zgłosiło się kilkadziesiąt przedsiębiorstw o charakterze turystycznym. Wśród nich znajdowało się wiele gospodarstw agroturystycznych, ale też hotele, pensjonaty, a nawet szkółka bojerowa oraz muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Do akcji dołączyły się też sklepiki z pamiątkami. Chociaż ceny za produkty i usługi oferowane przez te jednostki będą aż o 50% niższe niż w pozostałych miesiącach roku, to jednak trzeba przyznać, że dla wszystkich przedsiębiorstw biorących udział w akcji i tak jest to szansa na zyski. Ich właściciele z pewnością zdają sobie sprawę z faktu, że gdyby nie obniżki, wiele osób najprawdopodobniej wcale by ich nie odwiedziło. Z tego powodu, lepiej jest zarobić mniej, niż wcale nie odnotować zysków.

Właściciele pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych działających na Mazurach podkreślają, że organizowana akcja pozwala też na uświadomienie Polakom, że jeziora w zimie też mogą być atrakcyjne. Chociaż raczej nikt nie będzie tu pływał ani uprawiał większości sportów wodnych, to jednak istnieją tam świetne warunki do biegów narciarskich, a ci, którzy w lecie uprawiają żeglarstwo, mogą skorzystać z bojerów, które być może staną się ich nową pasją. Poza tym, zimą podobnie, jak latem, można uprawiać nordic walking oraz wędkować. Dodatkowo, w niektórych gospodarstwach na tych, którzy zdecydują się zimą przyjechać na Mazury czekają też kuligi oraz nauka pieczenia chleba i ciast. Co ciekawe, w akcji obniżek cen udział wezmą też firmy działające w branżach innych niż turystyczna. Niższe ceny będą czekały nas w niektórych salonach fryzjerskich i kosmetycznych. To gratka nie tylko dla turystów, ale i dla osób mieszkających w woj. warmińsko-mazurskim.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.