Zwiedzanie Argentyny

wrz 12, 2017 przez

Argentyna jest państwem położonym w południowo-wschodniej części Ameryki Południowej. Leży nad nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Chile, Boliwią, Paragwajem, Brazylią i Urugwajem. Podzielona jest na dwa regiony. Pierwszy z nich to Nizina La Platy, a drugi to górzysto wyżynna zachodnia strona. Kraj charakteryzuje bardzo bogata fauna i flora. Można tam spotkać zwierzęta takie jak małpy, pancerniki, papugi czy jaguary.

Klimat Argentyny jest zróżnicowany. Na północy są bardzo ciepłe i wilgotne lata oraz suche zimy, w centrum kraju lata są bardzo gorące a zimy bardzo chłodne, natomiast na południu kraju lata bywają ciepłe, ale zimy bardzo mroźne z dużymi opadami śniegu.

Co warto zobaczyć w Argentynie?

Udając się na urlop do Argentyny trzeba koniecznie zobaczyć słynne Parki Narodowe takie jak Iguazú, Lamín oraz Nahuel Huapi i Los Glaciares. Warto także wybrać się na dzikie tereny Wyżyny Patagońskiej, gdzie zobaczyć można urocze klifu schodzące wprost do Oceanu Atlantyckiego.

Zwiedzając ten piękny kraj koniecznie trzeba zawitać do stolicy, którą jest Buenos Aires. Warto udać się tam na Plaza de Mayo, który jest najstarszym placem w kraju. Otaczają go budowle pochodzące z XIX wieku. W stolicy trzeba koniecznie zwiedzić także grobowiec słynnego Josego de San Martín, który był bohaterem narodowym walczącym o niepodległość kraju. Znajduje się on w katedrze metropolitarnej. Kolejnym ciekawym miejscem jest Różowy Dom. Jest to pałac prezydencki, dostępny dla zwiedzających. W Buenos Aires warto także zobaczyć Teatr Kolumba, Plac Kongresowy, promenadę Avenida de Mayo calle Florida oraz Narodowe Muzeum Sztuk Pięknych. Warto także odwiedzić liczne targowiska, na których można nabyć wyroby lokalnych artystów i rzemieślników.

Drugim miastem w Argentynie, które należy zobaczyć jest Cordoba. Jest to barwna miejscowość położona u podnóża gór Sierra de Córdoba. W mieście znajduje się duża ilość malowniczych deptaków ze sklepami, restauracjami i zabytkami. Można tu zwiedzić San Martin Square, który jest historycznym budynkiem władz miasta, Trejo’s House, Szkołe Narodową Monserrat oraz Muzeum Fray José Antonio de San Alberto.

Będąc w Argentynie nie można nie udać się do Park Narodowego Iguazú, który wielu uważa za najpiękniejsze miejsce w kraju. Znajdują się w nim Wodospady Iguazu. Jest ich 275, zwane są Guarani – Wielka Woda. Osiągają szerokość prawie 2500m. Są majestatyczne i tworzą niepowtarzalny widok. Można je zobaczyć podczas pieszych wędrówek lub wybrać ofertę lokalnych przewoźników i spłynąć rzeką podziwiając krajobraz.

W południowej części kraju można zobaczyć Patagonię. Jest to kraina, która obejmuje część Andów i Ziemię Ognistą, Pampę, La Platę i sięga aż do Oceanu. Na jej terenie znajduje się znany przylądek Horn oraz lodowce takie jak słynny Perito Moreno. Można je podziwiać ze specjalnie przygotowanych tarasów widokowych w Parku Narodowym Los Glaciers. Najlepiej zatrzymać się w miejscowości El Calafate, która stanowi bazę noclegową i jest jednocześnie miejscem wypadowym na całą krainę.

W Argentynie można uprawiać szeroko pojętą turystykę, zarówno wyczynową, jak i lżejsze jej formy, takie jak zwiedzanie i relaks w kurortach. Kraj spodoba się wielbicielom otwartych przestrzeni, pięknych widoków, miłośnikom natury i bezludnych terenów. Różnice klimatyczne zagwarantują dla każdego turysty możliwość wybrania sobie odpowiedniej pogody. W Argentynie można zobaczyć przekrój całego świata, od upalnych plaż, po lodowce, przez spękaną słońcem ziemię i prehistoryczne lasy.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.