Szklane mosty w Chinach: atrakcja i horror w jednym

cze 29, 2016 przez

park Zhangjiajie

Dennis Grice/flickr.com

Jest wiele powodów, dla których warto odwiedzić Chiny, a niesamowite szklane mosty to jeden z nich. Przejście choć przez jedną taką konstrukcję to nie tylko niezapomniana przygoda, ale też dowód prawdziwej odwagi!

Chiny kojarzymy, przede wszystkim, z Chińskim Murem, ale warto wiedzieć, że kraj o tak długiej tradycji ma do zaoferowania znacznie więcej. Dobrze jest także mieć świadomość, że nie wszystkie atrakcje turystyczne pochodzą tu sprzed wieków. Wśród tych współczesnych niekwestionowanym hitem są szklane mosty. Niedawno otwarto tam najdłuższą i najwyższą konstrukcję tego typu na świecie. Znajduje się on w Parku Narodowym Zhangjiajie, liczy sobie 430 m długości i jest zawieszony aż 300 m nad ziemią!

Poza tym, że most w Parku Narodowym Zhangjiajie jest największym tego typu obiektem na globie, to pobija jeszcze szereg innych rekordów, m.in. będąc najwyższą platformą do skoków na bungee. I choć wielokrotny wpis do Księgi Rekordów Guinnessa już bywa wystarczającą motywacją do jego zobaczenia, to jednak większość śmiałków, którzy na niego wchodzą, chce po prostu udowodnić sobie i najbliższym, że są w stanie pokonać lęk i zrobić coś niezapomnianego.

Trzeba przy tym przyznać, że nie każdy decyduje się pokonać szklany most dla własnej rozrywki. Wiele osób zachęcanych, a wręcz wciąganych jest przez współtowarzyszy. To właśnie dlatego w sieci można później znaleźć liczne filmiki, na których turyści krzyczą i płaczą, marząc już o zejściu z wysoko zawieszonej konstrukcji. Szczególnie ciekawe przeżycia szklane mosty oferują w czasie gorszych warunków atmosferycznych, bo choć są przygotowane nawet na trzęsienia ziemi, to jednak większość turystów panikuje na nich już w momencie silniejszego wiatru. Dzięki temu, ich bliscy mają jeszcze ciekawsze materiały do opublikowania w sieci.

Chińczycy zaczęli budować szklane mosty już kilka lat temu, a widząc spore zainteresowanie, decydują się na wznoszenie coraz dłuższych i bardziej imponujących konstrukcji. Poza mostem w Parku Narodowym Zhangjiajie, jednym z najciekawszych jest ten w Narodowym Parku Geologicznym Shiniuzhai, który ma 300 m długości i zawieszony jest 180 m nad ziemią.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.