Pomysł na tani urlop? Wycieczki po okolicy

maj 17, 2013 przez

tani urlop

(z: flickr.com; Klearchos Kapoutsis)

Nie da się ukryć, że możliwości finansowe weryfikują urlopowe plany wielu z nas. Niestety, nie zawsze możemy pozwolić sobie na wypoczynek za granicą, czy w jednym z modnych wakacyjnych kurortów. Nie oznacza to jednak, że nie mamy szans na ciekawy urlop. Kluczem do udanego wypoczynku nie jest wcale duży budżet, ale raczej staranne planowanie swojego wyjazdu. Nawet podróżując po najbliższej okolicy można porządnie wypocząć i zobaczyć kilka interesujących miejsc.

Jak zorganizować taki urlop? Przede wszystkim należy zastanowić się, z kim spędzimy wakacje. Wypoczynek w gronie rodziny rządzi się nieco innymi prawami niż wypad w gronie znajomych. Kiedy wiemy już, w czyim towarzystwie spędzimy wakacje trzeba jeszcze zdecydować, dokąd pojedziemy. W tym celu najlepiej przeprowadzić mały research w internecie i zorientować się, które miejsca w naszym regionie są szczególnie godne uwagi. Polska jest na tyle interesującym i zróżnicowanym krajem, że praktycznie w każdym miejscu można znaleźć coś ciekawego. W miarę przeglądania kolejnych stron internetowych dobrze jest sporządzać listę miejsc, które chcielibyśmy zobaczyć. Planując wypoczynek, dobrze jest zadbać o jego różnorodność. Jeśli jednego dnia intensywnie zwiedzamy, drugiego warto zdecydować się na leniwy dzień na plaży.

Kolejny krok to wybór formy transportu. Najwygodniej jest oczywiście podróżować samochodem, jednak nie da się ukryć, że to jedna z najdroższych form transportu. Planując zwiedzanie miejsc położonych w odległości kilkunastu kilometrów od naszego domu, warto rozważyć zorganizowanie wyprawy rowerowej. W ten sposób nie tylko zapewnimy sobie ciekawą wycieczkę, ale jednocześnie zadbamy o swoje zdrowie. Wybierając taką formę wypoczynku, dobrze jest odpowiednio wcześnie rozpocząć regularne treningi, żeby mieć pewność, że podołamy dalszej trasie. Ciekawą alternatywą dla samochodu jest też pociąg. W wakacje, kiedy nigdzie się nie spieszymy taka forma podróży może okazać się całkiem interesująca. W okresie wakacyjnym bilety kolejowe często dostępne są w okazyjnych cenach, co stanowi dodatkowy atut.

Oszczędzić możemy także na kosztach noclegu. Warto rozważyć chociażby pobyt na kempingu, który przy ładnej pogodzie jest naprawdę przyjemny. Jeśli odwiedzamy pobliskie miejscowości, możemy w ogóle zrezygnować z noclegu poza domem – wystarczy, że wyjdziemy wcześnie rano i wrócimy na noc.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.