Nocleg pod gołym niebem – to jest modne

sie 30, 2013 przez

rozgwieżdżone niebo

Nocleg pod gołym niebem dla większości turystów jest najtańszym i ostatecznym rozwiązaniem, gdy nie uda im się znaleźć lepszej opcji zakwaterowania. Jednak okazuje się, że w Stanach Zjednoczonych nocleg bez dachu nad głową może kosztować nawet 1500 euro. Coś, co w Polsce przez lata było niezwykle popularne, ale kojarzyło się z gorszym standardem wycieczek, za Oceanem spotyka się z wielką popularnością. Jak to możliwe?

Moda na noclegi pod gołym niebem ogarnęła Stany Zjednoczone już jakiś czas temu.. Mieszkańcy największych metropolii marzą o tym, żeby móc spać bez dachu nad głową. Są gotowi zapłacić naprawdę sporo za możliwość podziwiania gwiazd. Na co dzień, niewielu z nich ma szansę zobaczenia konstelacji, gdy niebo rozjaśniane jest światłem miast. To natomiast sprawia, że Amerykanie są gotowi zapłacić za zakwaterowanie pozwalające obserwować niebo nawet więcej niż za zwykły, wygodny pokój.

Ciekawym jest fakt, że podobną opłatę ponosi się, bez względu na to, czy interesuje nas nocleg pod namiotem, czy też wygodniejsze zakwaterowanie w pokoju. W obu przypadkach koszt przekracza 1000 euro. Mimo tego, osoby, które już wykupiły takie noclegi zapewniają, że było warto i że była to jedna z najlepszych przygód ich życia. Wrażenia po nocy spędzonej pod gołym niebem są na tyle pozytywne, że Amerykanie zaczęli nazywać takie oferty „noclegami w hotelu z tysiącem gwiazdek”. Takie określenie chyba najlepiej oddaje zadowolenie odczuwane po tych nocach. Obsługa hoteli przyznaje, że rzeczywiście takie oferty spotykają się z dużym zainteresowaniem. Dodają przy tym, że te romantyczne noclegi są chętnie wybierane z okazji planowanych zaręczyn. Często wykupują je pary i małżeństwa, choć pojawiają się też grupy znajomych.

Możliwości na tego typu noclegi jest naprawdę sporo. Poszczególne propozycje bardzo się od siebie różnią. W dużych miastach luksusem jest nawet znalezienie miejsca, w którym za opłatą można rozbić namiot, by zasypiać wpatrując się w gwiazdy. Niemniej jednak, pojawiają się również hotele, w których można spać w warunkach bardziej komfortowych niż pod namiotem. Nawet leżąc na łóżku, można tam liczyć na oglądanie gwiaździstego nieba. Dodatkowo, w cenie mogą zostać zawarte przysmaki i szampan. Najbardziej luksusowe oferty dotyczą pokojów z wygodnym łóżkiem i teleskopami umożliwiającymi podziwianie gwiazdozbiorów.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.