Przewodnik po Tanzanii

wrz 21, 2020 przez

Poszukując wyjątkowego kierunku na podróż, która zapewni bliski kontakt z naturą koniecznie trzeba rozważyć niezwykła i ciągle jeszcze dziewiczą Tanzanię. Państwo na wschodzie Afryki u wybrzeży Oceanu Indyjskiego oferuje cudowne rezerwaty, ruiny starożytnych miast oraz przepiękne plaże. Bez wątpienia wycieczka do Tanzanii oczaruje każdego. Państwo powstało 26 kwietnia 1964 roku z połączenia dawnych kolonii brytyjskich: Tanganiki i Zanzibaru. Nazwa kraju powstała od pierwszych sylab połączonych kolonii: TAN+ZAN. Jego stolicą jest Dodoma, a językiem urzędowym angielski. Tanzania stale się rozwija, szczególnie w zakresie turystyki, oferując wspaniałe safari i podróże w głąb afrykańskiej puszczy. Poznajmy największe zabytki tego kraju.

Park Narodowy Serengeti

Słynny park, którego powierzchnia liczy niemal 15 tys. km kwartowych. Na tej bezkresnej równinie niegdyś żyło plemię Masajów, dziś to turystyczne miejsce oferujące bezpośredni kontakt z afrykańskimi zwierzętami. Serengeti słynie z wielkiej migracji gnu oraz zebr, które w ten sposób łączą się w stada.

Krater Ngorongoro

Ogromny krater został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1979 roku. Wycieczka na jego dno jest obowiązkowa podczas pobytu w Tanzanii. Obfituje w niezapomniane widoki, m.in. brodzących w wodzie hipopotamów. Krater zamieszkiwany jest także przez bawoły, hieny oraz lwy. A przy brzegach jeziora Magadi podziwiać można różowe flamingi.

Park Narodowy Tarangire

Najpotężniejsze okazy baobabów oraz piękne słonie to największe atrakcje tego parku narodowego. Ponadto nieopodal podziwiać można malowidła naskalne Kondoa, które mają ponad cztery tysiące lat. To jedne z najstarszych dzieł naskalnych na świecie.

Selous Game Reserve

Bardzo dziki teren, porośnięty buszem pozwala poczuć Tanzanię wszystkimi zmysłami. Zamieszkiwany przez stada hipopotamów, lwów, bawołów, antylop oraz przez zagrożone gatunki: nosorożca czarnego i dzikiego psa afrykańskiego stanowi wyzwanie dla turysty, dlatego zakazane są samodzielne wyjazdy. Jedynie doświadczony przewodnik zapewni emocjonującą, ale bezpieczną wycieczkę.

Kilimandżaro

Najwyższy szczyt Afryki, liczący 5896 m n.p.m. jest celem wielu podróżników. Warunkiem wejścia na wymagające Kilimandżaro jest przestrzeganie odpowiednich procedur. Ponadto koszt wejścia nie należy do najtańszych i szacuje się go kilka tysięcy dolarów amerykańskich.

Zanzibar

Najpopularniejsze turystycznie miejsc, które oferuje piaszczyste plaże i lazurową wodę. Mekka dla fanów nurkowania i kitesurfingu. Przepiękna wyspa położona na Ocenie Indyjskimi z każdym rokiem przyciąga coraz więcej turystów spragnionych rajskiego wypoczynku pośród wysokich palm kokosowych oraz urokliwych rybackich wiosek.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.