Rainbow Tours notuje imponujące wyniki!

paź 1, 2014 przez

Rainbow Tours

Choć w poprzednich latach polska branża turystyczna nie radziła sobie najlepiej, to jednak w 2014 r. sytuacja się zmieniła. Najlepszym tego dowodem są świetne wyniki finansowe biura turystycznego Rainbow Tours. Wraz z Grecos Holiday notowały zadowalające zyski zarówno w bieżącym roku, jak i w roku ubiegłym.

Według danych podsumowujących I półrocze, Rainbow Tours zarobiło na sprzedaży imprez turystycznych 267,7 miliona złotych. W ujęciu rocznym oznacza to wzrost aż o 40,2%. W okresie styczeń-czerwiec 2013 r. biuro odnotowało przychody z tego tytułu na poziomie ok. 191 milionów złotych. Na przestrzeni ostatniego roku znacznie zwiększyła się też grupa klientów jednostki. Ponadto, wzrost dochodów odnotowały spółki zależne powiązane z Rainbow Tours, czyli Bee&Free i ABC Świat Podróży.

Co ciekawe, Polacy byli zainteresowani wycieczkami mimo, że zauważono wzrost średnich cen wycieczek. Miało to ścisły związek z rosnącą liczbą podróży do egzotycznych krajów. Świetne wyniki finansowe Rainbow Tours to jednak nie tylko efekt dużego popytu na wyjazdy. Oszacowano, że 76,5 miliona złotych do dochody uzyskane, dzięki odsprzedawaniu miejsc w wyczarterowanych samolotach innym biurom turystycznym. W tym przypadku zauważono spadek w ujęciu rocznym – w I półroczu minionego roku touroperator zarobił w ten sposób 77,8 miliona złotych. Łączne przychody Rainbow Tours wzrosły w ciągu roku o ok. 30%. We wspomnianym okresie poprzedniego roku jednostka zarobiła 275,8 miliona złotych, a między styczniem a czerwcem tego roku było to już 356,4 miliona złotych. Spółka podzieliła się również danymi na temat zysku netto. Wzrósł on aż o 76% z poziomu 4,55 miliona złotych do 8,01 miliona złotych. Dość wyraźna była także zwyżka rentowności agencji. Podskoczyła ona z poziomu 1,74% do 2,10%.

Chociaż sytuacja biura Rainbow Tours uległa wyraźnej poprawie, to jednak wciąż nie udaje mu się dorównać liderowi branży. Najlepszym touroperatorem pozostaje biuro Itaka. Mimo to, Rainbow z pewnością będzie starało się nadal rozwijać, co daje mu szansę wyjścia na prowadzenie pod względem zysków ze sprzedanych wycieczek. Tym bardziej, że proponuje on szeroką ofertę wycieczek objazdowych i objazdowo-wypoczynkowych, co pozwala mu być konkurencją dla innych touroperatorów skupiających się na opcjach stricte wypoczynkowych.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.