Letnie festiwale, na których trzeba być!

lip 23, 2014 przez

Przystanek Woodstock

Arkadiusz Sikorski vel ArakuS, flickr

Lato to nie tylko błogie leniuchowanie, ale też kwitnące życie kulturalne. To właśnie w okresie wakacji odbywa się najwięcej imprez plenerowych w postaci festynów, koncertów, festiwali. Póki jeszcze mamy do dyspozycji ponad miesiąc laby, warto sprawdzić, jakie wydarzenia czekają na nas w najbliższych tygodniach.

Ci, którzy wybierają się w tym tygodniu do Kołobrzegu, mogą spędzić weekend na jednej z największych imprez muzyki house i trance. Sunrise Festival odbędzie się w dniach 25-27 lipca. Rozpocznie się w kołobrzeskim klubie Sixto, a potem zabawa tradycyjnie przeniesie się na plażę. Podczas XII edycji festiwalu wystąpią m.in. Fedde La Grand oraz Nicky Romero. Dla miłośników z goła innego gatunku muzyki w tych samych dniach atrakcją będzie coroczny Piknik Country w Mrągowie. W tym roku odbędzie się on już po raz 31! W ciągu tych trzech dni usłyszeć będzie można m.in. T. Love, Halinkę Mlynkovą oraz zespół Jason Lee McKinney Band. W najbliższy weekend również w Płocku nie zabraknie atrakcji. Podczas tamtejszego Audioriver, na plaży wystąpić mają przedstawiciele muzyki elektronicznej i alternatywnej tacy, jak np. Naughty Boy, Rubber Dots czy Rebeka.

Od 31 lipca do 2 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą odbywać będzie się natomiast największy festiwal w Polsce, na który przybędą, jak zawsze, dziesiątki tysięcy osób z kraju i z zagranicy. Tegoroczna edycja to występy takich gwiazd, jak legendarne Skid Row, ale też rodzima Budka Suflera czy UKEJE. Pierwsze 3 dni sierpnia to natomiast Off Festival w Katowicach. Miłośnicy muzyki alternatywnej będą mogli posłuchać Artura Rojka, The Dumplings czy Zeusa. Natomiast na zakończenie wakacji jeszcze raz zabrzmią dźwięki elektroniczne. Nu-jazz i minima techno to nurty muzyczne, które będzie można usłyszeć podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka, który w dniach 21-24 sierpnia odbędzie się w Katowicach. Zaproszone gwiazdy to m.in. Sorry Boys i Skalpel.

Chociaż wakacje będą już wtedy jedynie wspomnieniem, to jednak temperatura powinna nam jeszcze sprzyjać, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by łyknąć kultury także we wrześniu. W dniach 14-20 września w Krakowie odbędzie się wyjątkowy festiwal Sacrum Profanum podczas, którego prezentowana jest muzyka XX w. Tę poważną odważnie łączy się tu z jazzem, popem i innymi gatunkami. W efekcie tworzone są wyrafinowane, czasem nawet kontrowersyjne projekty.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.