Tasteaway podpowiada gdzie wybrać się w 2015

sty 7, 2015 przez

Podróże w pojedynkę

Tasteaway.pl to popularny blog turystyczny, który z okazji początku roku postanowił podsunąć Polakom kilka ciekawych pomysłów na wyjątkowe wakacje. Sprawdź, gdzie warto spędzić urlop w tym roku!

Odkąd podróżowanie po kontynencie europejskim jest dla nas bezproblemowe, wielu Polaków ma kłopot z wyborem miejsca na wakacje. Podróżujemy niemal co roku i coraz częściej okazuje się, że byliśmy już we wszystkich krajach, które chcieliśmy zwiedzić. Twórcy bloga turystycznego tasteaway.pl opublikowali niedawno kilka pomysłów na miejsca będące alternatywnymi propozycjami dla standardowych wakacji. Z propozycji skorzystać mogą wszyscy ci, którzy za wakacyjny cel chcieliby obrać kierunek inny niż najpopularniejsze w ostatnich latach Egipt, Grecję, Tunezję, Chorwację czy Hiszpanię.

Autorzy tasteaway.pl proponują, by zastanowić się nad wycieczką do Armenii. Najprawdopodobniej niewielu z nas ją odwiedziło, a tym bardziej mało kto myślał o niej, jako o wakacyjnym celu. Brak tłumów, wspaniała, często wciąż jeszcze dzika przyroda, a do tego naturalne atrakcje, jak choćby Jezioro Sewan są naprawdę godne zobaczenia! Do tego dochodzi jeszcze wspaniała kuchnia, gościnność i serdeczność mieszkańców oraz możliwość zwiedzania miejsc tak pięknych, jak Erywań.

Nieodkryta przez turystów jest też Bośnia i Hercegowina. Jeszcze niedawno toczyły się tam walki, jednak od kilku lat kraj jest stopniowo odbudowywany. Nie zmienia to faktu, że poza pięknem natury, warto wybrać się tam choćby po to, by lepiej poznać współczesną historię. Jednym z najważniejszych punktów takiej podróży na pewno będą stolice – Mostar i Sarajewo oraz kamienne miasteczko Pocitelj.

Na turystów nadal czeka Kambodża, którą Polacy zaczęli odkrywać dopiero w ubiegłym roku. W 2015 r. biura turystyczne wciąż będą organizować wycieczki to tego egzotycznego dla nas kraju. Inna kultura, zaskakująca, ale przepyszna kuchnia, a do tego sprzyjające warunki atmosferyczne i bliskość wody zapewnią wspaniałe, a przy tym pełne przygód wakacje. Tasteaway.pl proponuje także wakacje w Szkocji lub na norweskim archipelagu Lofoty, jednak trzeba liczyć się z tym, że w żadnym z tych miejsc nie mamy zapewnionej ładnej, wakacyjnej pogody. Możemy jednak podziwiać niezwykłą naturę, stuprocentowo odpoczywając od tłumów i wielkich miast.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.