Co warto zobaczyć w Chorwacji

paź 25, 2012 przez

atrakcje turystyczne Chorwacji

Sean MacEntee, flickr

Chorwacja bez wątpienia należy do jednych z najpiękniejszych krajów Europy. Mimo ogromu atrakcji turystycznych jest to kraj, w którym nie przebywa tak wielu trustów, jak w innych częściach naszego kontynentu.

Dlatego koniecznie trzeba go odwiedzić!

Przede wszystkim Chorwacja czaruje swym wybrzeżem Adriatyku. Praktycznie cała linia brzegowa usiana jest pięknymi plażami, zatokami, niezliczonymi wyspami. To wyśmienite miejsce dla wszystkich amatorów pływania, opalania oraz rejsów morskich. Szczególnie godnym polecenia jest Riwiera Sibenska oraz Park Narodowy Kornati, które składają się z setek malowniczych wysp. Ale oczywiście Chorwacja to nie tylko samo wybrzeże. W wielu miejscach można natrafić na niezwykle piękne góry, jeziora i dawne zabytki.

Chorwacja - ciekawe miejsca

eGuide Travel, flickr

Jednym z najpiękniejszych miejsc w tym kraju jest Park Narodowy Krka, który składa się z setek kaskad i wodospadów. Ponadto otoczony jest kilkoma jeziorami oraz górami, co tylko zwiększa jego atrakcyjność oraz lokalny klimat. Dodatkowo warto zobaczyć Jeziora Plitvickie, gdzie można ujrzeć kilkanaście jezior krasowych połączonych ze sobą licznymi wodospadami. Podróżując wzdłuż wybrzeża czekają na Państwa liczne miasta, w których koniecznie trzeba się zatrzymać. Przede wszystkim nie można pominąć Dubrownika. Jest to miasto, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po murach miejskich, które ciągną się wokół starego miasta, pozostanie z pewnością niezapomnianym przeżyciem. Na północ od Dubrownika mieści się Split. W tym ważnym porcie morskim należy odwiedzić Pałac Dioklecjana, a także wspiąć się na pobliskie wzgórze Marjan, z którego rozpościera się wspaniały widok na panoramę miasta.

co warto zwiedzić w Chorwacji

eGuide Travel, flickr

 

Chorwacja - atrakcje

zsoolt, flickr

Chorwacja oferuje bogate zaplecze turystyczne, w tym liczne hotele, pensjonaty, domki letniskowe, fakultatywne wycieczki. Ceny utrzymują się tam mniej więcej na naszym krajowym poziomie, wobec czego jest ona bardzo atrakcyjna dla Polaków.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.