Podróż zamiast Wielkanocy przy stole

lut 27, 2013 przez

wiosna

promanex, flickr

Święta wielkanocne zazwyczaj obchodzimy w okresie, w którym za oknem jest już coraz ładniejsza pogoda. Dlatego też, mając kilka wolnych dni, nie każdy ma ochotę na to, by siedzieć z rodziną przy stole albo oglądać tv. Warto więc zastanowić się, co zaplanować, by w tym roku spędzić Wielkanoc ciekawiej niż zwykle. Nawet pozostając w domu, możemy podjąć się działań, które urozmaicą nam ten czas. Rodzinne wycieczki piesze czy rowerowe będą wspaniałą przygodą, a jednocześnie, pozwolą nam spędzić miłe chwile w sympatycznym gronie.

Jeśli jednak mamy takie możliwości, to warto też pomyśleć o zarezerwowaniu miejsca w pensjonacie leżącym nad jeziorem. Co prawda, jest jeszcze zbyt zimno, byśmy mogli się kąpać w akwenie, jednak rozpoczynająca się wiosna to idealny moment na to, by wypocząć obserwując powracającą do życia przyrodę i regenerując siły. Miłośnicy wędkowania mogą liczyć o tej porze na niezłe połowy. Ponadto, nad jeziorem można uprawiać jogging, nordic walking, kolarstwo. Pozwolą nam one dotlenić organizm i rozruszać ciało, przygotowując je na nadchodzący sezon letni.

To tez dobry czas na odwiedzenie gospodarstw agroturystycznych oferujących typowo wiejskie rozrywki. Często można przy nich obserwować zwierzęta hodowlane i przyglądać się opiece nad nimi. Choć niektórych może to dziwić, to istnieją nawet gospodarstwa, które jako jedną z większych atrakcji, proponują noclegi na sianie. Poza tym, zwykle w takich obiektach znajdują się stadniny koni. To bardzo ciekawa opcja dla tych, którzy na co dzień mieszkają w mieście i nie mają okazji przyjrzeć się życiu na polskiej wsi.

Początek wiosny to także idealna chwila na zwiedzanie. Oczywiście, ze względu na Wielkanoc, większość punktów będzie nieczynnych, jednak możemy wybrać się do najpiękniejszych polskich miast, by podziwiać architekturę i odwiedzić ich najsłynniejsze zakątki. Dla zamożniejszych ciekawą alternatywą są znane metropolie europejskie. W trakcie tych kilku wolnych dni, warto wyruszyć do Pragi, Berlina czy Bratysławy. W Wielkanoc z pewnością otwarte będą również niektóre ośrodki SPA. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że uda nam się trafić na wolne miejsca, to powinniśmy zarezerwować je odpowiednio wcześnie. Podobnie jest z ośrodkami wypoczynkowymi. Wiele z nich funkcjonuje przez cały rok, ale na okres świąteczny wymagają dużo wcześniejszego zabukowania noclegów.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.