Wycieczki wirtualne – przed prawdziwym wyjazdem

lis 4, 2013 przez

zwiedzanie online

Kiedy w sieci dostępne stały się wycieczki wirtualne, niektórzy byli przekonani, że będą one stanowiły konkurencję dla prawdziwych podróży. Okazuje się jednak, że wiele osób korzysta z takiej opcji po to, by poznać miejsce, w które się wybiera jeszcze przed wyruszeniem w drogę. Dzięki temu, mamy okazję na sprawdzenie, jakie konkretne punkty warto odwiedzić, którymi trasami podążać, aby natrafić na jak największą liczbę atrakcji, a z których miejsc możemy zrezygnować. Pozwala nam to lepiej zaplanować wycieczkę tak, byśmy byli z niej w pełni zadowoleni. Spacery wirtualne z pewnością są ciekawszym rozwiązaniem niż przeczytanie opisów poszczególnych miejsc czy przejrzenie zdjęć wykonanych przez osoby, które już wcześniej je zwiedziły. Natomiast dla poszczególnych miejscowości jest to dobrą formą promocji.

Liczba miejsc, po których możemy się wirtualnie przespacerować regularnie wzrasta. Początkowo było to jedną z metod reklamowania miast i zachęcało turystów do odwiedzin konkretnych miejsc. Obecnie z tego rozwiązania korzystają również mniejsze miejscowości. Niektóre z nich same inwestują w stworzenie spacerów wirtualnych przedstawiających ich najważniejsze atrakcje turystyczne. Niemniej jednak, jeśli władze jakiejś miejscowości nie zdecydują się na takie rozwiązanie, to zawsze możemy liczyć na to, że uda się ją obejrzeć, dzięki usłudze Google Street View. Chociaż nie udostępnia ona wszystkich miejsc, to jednak z pewnością wyszukamy w niej te punkty, które w danym mieście lub gminie są najważniejsze. Poza miejscowościami, w internetowych zasobach pojawiają się również opcje chodzenia po górach czy lasach tropikalnych.

Poza tym, że Google daje nam możliwość pospacerowania ulicami różnych miejscowości w Polsce i na świecie, to w sieci można znaleźć również strony oferujące wycieczki po budynkach. Najczęściej są to znane muzea i inne, istotne zabytki, które możemy obejrzeć nie tylko od ich zewnętrznej strony. Dzięki temu, przed wybraniem się w podróż możemy sprawdzić, które miejsca naprawdę przypadną nam do gustu. Wycieczka zaplanowana na podstawie wcześniej odbytych spacerów wirtualnych będzie bardziej spersonalizowana i dostosowana do naszych rzeczywistych zainteresowań. W efekcie, będziemy się lepiej bawili, a do domu wrócimy z mnóstwem wspaniałych wspomnień.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.