W marcu jak w garncu – gdzie tu wypocząć?

lut 28, 2013 przez

wycieczki w marcu

koadmunkee, flickr

Marzec to ten specyficzny miesiąc w roku, w którym pogoda jest szczególnie trudna do przewidzenia. Praktycznie nigdy nie wiadomo, jak długo utrzyma się przyjemna, plusowa temperatura, a niejednokrotnie okazuje się, że na tydzień przez rozpoczęciem kalendarzowej wiosny, poprószy śniegiem. Dlatego zaplanowanie wypoczynku na ten okres jest tak trudne. Niemniej jednak, istnieje kilka pomysłów, które sprawdzą się nawet przy tak nieprzewidywalnej aurze, jak ta marcowa.

Na marcowy odpoczynek należy wziąć pod uwagę, przede wszystkim, opcje, które nie wymagają od nas nadmiernego wychodzenia na świeże powietrze. To idealny czas na dłuższą wizytę w ośrodku odnowy biologicznej. Sprzyja temu nie tylko pogoda, ale również fakt, iż właśnie cała przyroda powraca do życia, więc warto zadbać o to, byśmy również zainwestowali w siebie i przywrócili sobie pełnię sił witalnych. Pozwoli nam to zregenerować się i optymistycznie nastawić do najbliższych miesięcy. W połączeniu z oksytocynami, które naturalnie wytwarzają się w organizmie wiosną, taki pobyt zagwarantuje nam genialne samopoczucie na dłuższy czas.

Z pewnością znajdzie się też duża grupa osób, które obawiając się brzydkiej pogody w Polsce, postanowią wybrać się na urlop za granicę. Istnieje wiele krajów, w których słońce i wysoka temperatura pojawiają się praktycznie przez cały rok. Dla tych, którzy nie chcą zbytnio oddalać się od ojczyzny, dobrym pomysłem będzie Egipt albo Teneryfa. O tej porze spokojnie można wybierać się na jedną z wielu wysp należących do Hiszpanii lub Portugalii. Jeśli natomiast dysponujemy większą sumą pieniędzy, to warto pomyśleć o jeszcze bardziej egzotycznych podróżach, jak choćby wycieczka na Kubę, do Kenii, Tajlandii, Maroko czy na Hawaje.

Jeśli pogoda nam niestraszna, to możemy również zaryzykować i wybrać się na marcowe zwiedzanie najpiękniejszych stolic naszego kontynentu. Co prawda, w wielu krajach możemy trafić na opady deszczu, jednak dobry płaszcz przeciwdeszczowy lub solidna parasolka sprawią, że wycieczka i tak będzie przyjemna. Poza tym, na czas opadów, zawsze możemy schować się w przytulnej kawiarence, bądź też udać się do muzeum bądź na wystawę. W najważniejszych miastach Europy takich punktów jest naprawdę wiele, a każdy z nich pozwala zaznajomić się z kulturą na najwyższym poziomie.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.