Gdzie wybrać się na tani urlop w kwietniu?

kw. 14, 2014 przez

Koszulka Addicted to travel

Jorge Quinteros, flickr

Choć jeszcze nie mamy nawet połowy wiosny, to może jednak warto już teraz wybrać się na wakacje? Tym bardziej, że nie każdy zdoła wziąć urlop w lecie, a korzystając z aktualnych ofert, możemy wyjechać na wycieczkę bez przepłacania. Ci, którzy nie chcą nadwerężyć rodzinnego budżetu, powinni zastanowić się nad wakacjami w Bułgarii. Cenniki prezentowane przez touroperatorów jasno wskazują, że właśnie w tym kraju mamy szansę na względnie tani, ale bardzo przyjemny odpoczynek.

Ceny w Bułgarii są naprawdę przystępne. Wyliczono, że przeciętny koszt jednego pokoju dwuosobowego wynosi tam 238 zł na dobę, co oznacza, że nocleg typu standard jest tańszy niż w Polsce. Stawka jest wyższa niż jeszcze w marcu, jednak nieco niższa od tej, która obowiązywała przed rokiem. W kwietniu 2013 r. taki wyjazd kosztował bowiem o 4,42% więcej, czyli 249 zł. Na podobnym poziomie utrzymują się ceny za dobę w pokoju standard w Czarnogórze. Poza tym, niewiele drożej będzie w Wietnamie, a nawet w tak odległych krajach, jak Kambodża czy Indie. Tam jedna doba to koszt wynoszący średnio 246 zł. Wbrew pozorom, niedrogo będzie w kwietniu także na Filipinach, gdzie dwuosobowy pokój standard kosztuje przeciętnie 275 zł za dobę.

Jeśli jednak nie chcemy lub nie mamy czasu na odpoczynek za granicą, to możemy skorzystać z ofert krajowych. Chociaż wycieczki na terenie Polski są droższe od tych do Bułgarii, to jednak cena za pokój dwuosobowy nie przekracza granicy 300 zł. W pokoju standard jest to średnio 263 zł, czyli o 10,5% więcej niż w marcu, gdy za takie warunki płaciliśmy 238 zł, ale przy tym aż o 7,07% mniej niż w kwietniu ubiegłego roku, gdy musieliśmy zapłacić przeciętnie 283 zł. Najtańszy urlop spędzimy w Rabce-Zdroju, gdzie za dobę zapłacimy średnio 146 zł. Najdroższe pokoje znajdują się w Jastarni, gdzie koszt pokoju dwuosobowego to przeciętnie 359 zł

A jeżeli mamy oszczędności na urlop i jesteśmy gotowi wydać je w całości? Wtedy możemy spokojnie wybrać się na Brytyjskie Wyspy Dziewicze, gdzie za dobę w pokoju standard dla dwóch osób zapłacimy aż 2095 zł! To o 19,51% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, gdy za identyczne warunki trzeba było zapłacić 1753 zł. Warto dodać, że polskie biura turystyczne nie oferuję żadnych innych wycieczek do krajów, w których za dobę dla dwóch osób w standardowych warunkach trzeba by było zapłacić więcej niż 2 tysiące złotych.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.