Niższe ceny na podróże po Polsce: LOT

mar 17, 2015 przez

samolot LOT

GOVER

Polskie Linie Lotnicze LOT postanowiły zachęcić pasażerów do podróżowania samolotem po kraju. Aby wypromować takie wycieczki, obniżono ceny nawet do 60 zł od osoby. By tyle zapłacić, trzeba jednak dokonać odpowiednio wczesnej rezerwacji.

Polskie Linie Lotnicze LOT postanowiły wprowadzić do Polski opcję swoich najtańszych lotów. Wycieczki powietrzne odbywające się na terenie kraju w ramach taryfy Economy Simple mogą kosztować nawet 60 zł od osoby. Żeby jednak móc liczyć na tak niską cenę, trzeba zarezerwować bilet dużo, bo aż 60 dni wcześniej. Dodatkowo stawka obowiązuje wyłącznie przy bilecie na podróż bez bagażu innego niż ten podręczny.

Cena 60 zł dotyczy lotów z Warszawy do wszystkich innych polskich miast, w których znajduje się port lotniczy. Dziennie ze stolicy odlatuje po 6 samolotów do Gdańska i Wrocławia. Poza tym każdego dnia można skorzystać z 5 połączeń do Krakowa. Tym samym LOT będzie rywalizował z liniami Ryanair, które oferują przeloty z warszawskiego lotniska Modlin do Gdańska i Wrocławia. Ryanair posunął się jednak o krok dalej w swoich promocjach i proponuje loty już nawet od 9zł w jedną stronę! Może więc okazać się silną konkurencją dla LOT-u.

Tania taryfa Economy Simple została wprowadzona przez PLL LOT już w ubiegłym roku, jednak dotyczyła tylko lotów międzynarodowych. Przewoźnik postanowił zaproponować ją na krajowym podwórku, bo jak tłumaczy, w ostatnich latach wzrosła liczba Polaków podróżujących po kraju samolotem bez potrzeby zabierania ze sobą jakiegokolwiek większego bagażu. Poza tym z obserwacji wynika, że wielu rodaków rezerwuje bilety krajowe ze sporym wyprzedzeniem. Tacy pasażerowie rzadko zwracają uwagę na kwestie inne niż cena lotu. Nowa oferta jest więc doskonale dopasowana do ich wymagań i już teraz wiadomo, że nie będzie ona jedynie promocją, a stałym punktem rozkładów LOT-u.

Dla LOT-u unowocześnienie oferty lotów na terytorium Polski to bardzo ważny krok, ponieważ w ostatnich miesiącach zauważalny był spadek sprzedaży biletów na połączenie krajowe wykonywane przez maszyny LOT-u oraz Eurolotu, który odpowiadał za część lotów na tych samych trasach. Specjaliści podkreślali, że ma to spory związek z uruchomieniem Pendolino, które stało się dogodnym i bardzo szybkim środkiem transportu lądowego.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.