Kazimierz Dolny zaprasza na długi weekend czerwcowy

cze 17, 2014 przez

Kazimierz Dolny

Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland, flickr

Wreszcie doczekaliśmy się długiego, czerwcowego weekendu, czyli ostatniej przed wakacjami okazji do błogiego lenistwa. W tym przyjemnym czasie warto wybrać się na krótką wycieczkę po Polsce. Jej idealnym celem będzie Kazimierz Dolny. Poza tym, że można tu pospacerować po malowniczych terenach, obserwując piękne wąwozy oraz znajdujące się tuż nad Wisłą bulwary, to dodatkowo, podczas długiego weekendu czeka tam na nas szereg ciekawych wydarzeń kulturalnych.

Zaraz po Bożym Ciele, czyli w piątek 20 kwietnia w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert pieśni jidysz pt. „Zol Zajn – Niech tak się stanie”. Od godziny 19:00 w Synagodze przy ul. Lubelskiej będzie można zobaczyć artystów Piwnicy pod Baranami. Całość wykona Beata Czarnecka oraz towarzyszący jej zespół. Bilety będzie można nabyć w Synagodze w dniu koncertu. Można je wcześniej zarezerwować. Ich cena to 35zł.

Więcej atrakcji przewidziano na sobotę 21 czerwca. O godzinie 14:00 odbyć ma się wernisaż wystawy Jarosława Luterackiego pt. „Zbliżenia”. Artysta słynie z obrazów o kompozycyjnym rytmie, wypełnionych treścią i czystym kolorem. Nie brakuje w nich również dobrego humoru najwyższej klasy. Dzieła absolwenta łódzkiej PWSSP będzie można obejrzeć w Galerii Grabskich przy ul. Lubelskiej 33. Tego samego dnia, jednak o godzinie 17:00 w oddziale Muzeum Nadwiślańskiego w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów zaprezentowana zostanie miniatura teatralna pt. „Kobiety Mickiewicza”. Utwór teatralny wykonać mają studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Puławach.

21 i 22 czerwca odbywać będzie się także Turniej Piłki Ręcznej Plażowej BH Kazimierz Cup 2014, który stanowi Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. Oprócz tego, na cały długi weekend zaplanowano wystawę „Malarstwo wodne i podniebne”, której autorami są artyści ze Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Pojawi się też wystawa „Ojciec Maksymilian Maria Kolbe”, możliwa do obejrzenia na placu wokół Fary. Kolejne ciekawe wystawy to „Chaim Goldberg. Powrót do Kazimierza nad Wisłą” w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego, „Żydowski Kazimierz” w Synagodze oraz „Tak daleko jak skrzydła poniosą… Cud ptasiej wędrówki” w Muzeum Przyrodniczym. Odbywać będą się też wycieczki w ramach cyklu „Wycieczka dla Ciebie”. Jest to połączenie spacerów w towarzystwie przewodnika ze zwiedzaniem Kazimierza Dolnego specjalnymi eko-busikami.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.