”Light.Move.Festival.Łódź” najlepszy produktem turystycznym Polski w plebiscycie wp.pl

paź 15, 2015 przez

Light Move Festival

W plebiscycie wp.pl organizowanym wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną wyłoniono najlepszy, najatrakcyjniejszy, nowatorski produkt turystyczny. Został nim ”Light.Move.Festival.Łódź”.

Internauci od 19 września do 13 października oddawali swój głos na jeden z 16 zgłoszonych produktów turystycznych. Każde województwo wystawiło jedną kandydaturę. W konkursie internauci mieli brać pod uwagę taką atrakcję, która daje możliwość przeżycia niezapomnianych doznań kulturalnych, rozrywkowych i rekreacyjno-przygodowych.

Zdobywcą najlepszego produktu turystycznego roku 2015, który otrzyma Certyfikat Internautów 2015 został Light.Move.Festival.Łódź. Zagłosowało na niego 3026 osób. Jest to wydarzenie artystyczno-kulturalne , które co roku maluje światłem nowe oblicze Łodzi. Głównym założeniem tego Festiwalu Światła jest promowanie potencjału kulturalnego oraz twórczego miasta. Świadome, artystyczne użycie światła podkreśla indywidualność i atrakcyjność architektury. Festiwal przyciąga tłumy turystów. Koncerty zaaranżowane w nietypowych sceneriach wydobywają z unikatowej architektury Łodzi piękno, kreując przy tym nocny malowany światłem wizerunek miasta.

Drugie miejsce zajął Zamek Królewski w Chęcinach, głosowało na niego 2108 osób. Jest to niewątpliwie najciekawszy i warty zwiedzenia zabytek. Zamek powstał na przełomie XIII i XVI w. Turyści mogą podziwiać niepowtarzalny widok z ruin zamku na całą okolicę z odbudowanej wieży zamkowej. Trzecie miejsce z liczbą głosów 1285 zajął Zamek w Mosznej – Opolskie. Bajkowa architektura zamku, 99 wież, 365 pomieszczeń, oranżeria oraz przepiękny park. W obiekcie organizowane są m.in.: Szkoła Magii i Czarodziejstwa, Poszukiwanie Skarbu Tiele-Wiencklera, Kamienia Filozoficznego, Zielone Szkoły. Na zamkowej scenie Teatr Muzyczny Castello prezentuje operetki oraz koncerty. Organizowane są warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Co roku w maju odbywa się Muzyczne Święto Kwitnących Azalii-cykl koncertów.

Na oficjalnej gali 16 października 2015 roku zostanie wręczony zwycięscy Certyfikat Internautów 2015.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.