Czy europejska turystyka straci po zamachach w Paryżu?

lis 25, 2015 przez

terroryzm

Oleg Zabyelin/bigstockphoto.com

Europejska turystyka straci z powodu zamachów w Paryżu? Eksperci są zdania, że piątkowy zamach terrorystyczny w Paryżu odbije się na turystyce nie tylko we Francji, ale w całej Europie. Jednak według ekspertów te problemy będą tylko czasowe.

W wyniku zamachów terrorystycznych w Paryżu prezydent Francji Francois Hollande wprowadził na terenie całego kraju stan wyjątkowy i zamknął granice. Kontrole na granicy ze względów bezpieczeństwa są zrozumiałe, ale dla przewoźników turystycznych może to być problemem.

Prezes Polskiego Związku Organizatorów Turystyki Krzysztof Piątek uważa, że te wydarzenia odbiją się na przemyśle turystycznym w świecie. Przynajmniej na krótki okres czasu. I podaje przykład zamachów w Londynie. Kiedy to przez kilka miesięcy spadała liczba turystów odwiedzających Londyn. Podobnego zdania jest rzecznik prasowy biura TUI Artur Rezner.

Linie lotnicze Air France podają na stronach internetowych, że żadne połączenie z Paryżem nie zostanie odwołane, choć zostaną wzmocnione środki kontroli. Pracownicy linii zalecają podróżnym sprawdzanie przez wyjazdem na stronach internetowych informacji dotyczących lotu. To naturalne, że turyści wolą wybierać miejsca potencjalnie bezpieczne. Pasażerowie, którzy chcieliby zrezygnować z lotu, nie będą mieli możliwości oddania biletów, ale mają możliwość przełożenia terminu lotu.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych umieściło na swojej stronie internetowej ostrzeżenie. MSW zwraca się w nim do Polaków przebywających w stolicy Francji o bieżące monitorowanie bezpieczeństwa i stosowanie się do zaleceń sił porządkowych. Już obserwuje się, że po piątkowym zamachu terrorystycznym europejskie giełdy związane z turystyką odnotowały spadki.

Dramatyczne wydarzenia na paryskich ulicach, restauracji, stadionie i w hali koncertowej, dziesiątki zabitych i rannych to budzi strach i obawy europejczyków. Biuro Podróży Rainbow Tours przygotowało bogatą ofertę na wiosnę i lato 2016 roku. Jest to jeszcze odległy termin. Czy Polscy turyści przestraszą się zamachów i mniej chętnie będą kupować bilety, o tym jeszcze trudno powiedzieć. Francja w sezonie turystycznym 2014-2015 plasowała się na wysokim miejscu najchętniej wybieranych miejsc turystycznych przez Polaków.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.