Sporty zimowe w Polsce – gdzie się wybrać?

lut 4, 2013 przez

sporty zimowe w Polsce

fiction300 (flickr)

Jak wskazują statystyki, rośnie liczba Polaków którzy wybierają się na narty w rodzime góry. Wynika to nie tyle z oszczędności, co przede wszystkim, z faktu, iż miejscowości górskie w naszym kraju bezustannie się rozwijają, oferując coraz więcej atrakcji. Praktycznie z każdym rokiem powstają w Polsce nowe trasy narciarskie, a te dotychczasowe są unowocześniane. Poza tym, przybywa też ośrodków wypoczynkowych, zapewniających komfortowe zakwaterowanie wszystkim przybyłym narciarzom i snowboardzistom. Nie brakuje także przytulnych kawiarni, restauracji czy dyskotek, które zagwarantują rozrywkę po powrocie ze stoku.

Znawcy zachęcają do tego, aby w tym roku odkryć nowe ośrodki narciarskie, które zostały otwarte na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich miesięcy. Podkreślają przy tym, że nie musimy skupiać się już tylko na Dolomitach czy Alpach ponieważ równie ciekawe trasy i zadowalające opcje noclegowe znajdziemy także w górach położonych na terenie naszego kraju. Natomiast poznawanie nowych obiektów pozwoli nam ustalić, w którym miejscu jest najprzyjemniej.

Wśród polecanych, nowopowstałych atrakcji dla narciarzy i snowboardzistów wymienia się Stację Narciarską SUCHE, która leży blisko Poronina. Znajdują się tam 3 odrębne trasy narciarskie, które wyposażone są w nowoczesny, 4-osobowy wyciąg

krzesełkowy. Cała trasa mierzy sobie niecały kilometr. Znajduje się przy niej szkółka narciarska i wypożyczalnia sprzętu. Ponadto, tuż obok wyciągu znajduje się restauracja, w której można odpocząć po białym szaleństwie.

Inną, dostępną od początku tego roku stacją narciarską jest ta zlokalizowana w Bielsku-Białej. Tutaj również możemy liczyć na 4-osobową kolejkę kanapową. Tamtejszy stok mierzy sobie 600m długości. Jego największą zaletą jest fakt, że nie zabraknie na nim śniegu, ponieważ jest sztucznie dośnieżany. Dodatkowo, jest też w pełni oświetlony. To świetna opcja dla całych rodzin, gdyż przygotowano specjalne atrakcje dla dzieci, które dopiero uczą się jeździć, w tym krótki wyciąg orczykowy, ścianki wspinaczkowe dla najmłodszych czy plac zabaw.

Poza nowymi obiektami narciarskimi, warto także odwiedzić te gruntownie zmodernizowane. Stacje narciarskie takie, jak Małe Ciche, Hawrań Jurgów Ski czy Kaniówka zostały wyposażona w nowoczesne koleje krzesełkowe. Natomiast na stoku Złoty Groń w Istebnej czeka na nas 6-osobowy wyciąg krzesełkowy ciągnący się na długości 800m.

Tagi: