Gdzie na świecie najlepiej się żegluje? Miejsca i trasy

maj 7, 2013 przez

żeglarstwo

(z: Flickr.com; Boston Public Library)

Nie wszyscy lubią zwiedzać nowe miejsca przemierzając rynki popularnych miast czy oglądając je zza szyby autokaru. Wiele osób woli odkrywać świat żeglując. W ten sposób mają szansę nie tylko na poznanie nowych lądów i mórz, ale też na przeżycie niezwykłej przygody. Przy okazji, dają sobie możliwość odkrycia siły, która w nich tkwi. Szczególną przyjemnością jest to żeglarstwo, które ukazuje nam najpiękniejsze miejsca na naszym globie.

Wśród najlepszych miejsc nadających się do żeglowania wymieniane są kraje Południowej Afryki. W Chile warto wybrać się na żagle do Patagonii. Nie zawsze panuje tu przyjazna aura i wielokrotnie można natrafić na okres deszczowy, jednak malownicze tereny warte są zawitania w te regiony. Na świetną pogodę można liczyć w Rio de Janeiro. Brazylijska zatoka Guanabara pozwala zobaczyć wszystko to, co w tym kraju najpiękniejsze. Nie zabraknie ani wspaniałych krajobrazów, ani ciepłej wody, ani gorących rytmów dobiegających z plaży.

Wspaniałe trasy żeglarskie znajdziemy w Polinezji Francuskiej, a szczególnie na trasie między Tahiti a Wyspą Moorea. Rewelacyjne szlaki dostępne są też w portugalskim resorcie Vilamoura i w okolicach greckiej Krety. Kreteńska Lygaria to miejsce bardzo spokojne, oddalone od większych skupisk ludzkich i dające możliwość stuprocentowego relaksu.

Poza Kretą, na uwagę zasługuje Thira – grecka wyspa powstała w wyniku rozpadu pradawnej wyspy-wulkanu. Można tu liczyć na czyste wody, wyjątkowy klimat oraz bajeczne widoki. Cudownie jest także na hiszpańskiej Teneryfie. Jest ona jednym z ulubionych celów europejskich żeglarzy. Nie brakuje tu wiatru, ciepła i wyjątkowego otoczenia. Na krajobraz składają się nie tylko plaże, ale też wulkan, którego szczyt w porze zimowej pokryty jest śniegiem.

Najpiękniejsze trasy żeglarskie nie muszą leżeć w ciepłych strefach klimatycznych. Dla żeglarzy interesujący jest fiński archipelag Alandy. Szereg niewielkich wysp znajduje się między Finlandią a Szwecją. Jego przepłynięcie nie należy to łatwych zadań, ponieważ lądy układają się tu w zaskakujący labirynt. Poza Finlandią, także w Danii czekają na nas żeglarskie emocje. Wyspa Christianso jest bardzo mała, ale szczególnie malownicza. Często spotyka się tu artystów, szukających inspiracji w tamtejszej przyrodzie.

Wspominając o najpiękniejszych szlakach żeglarskich, nie zapominajmy o Polsce. Ci, którzy na razie nie planują zagranicznych wyjazdów, mogą żeglować w Łebie. Piękna przystań, cudowne plaże i wspaniała lokalizacja sprawiają, że jest to jedno z najpopularniejszych miejsc nad polskim morzem.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.