Najdziwniejsze hotele na świecie – ranking TOP 7

sie 5, 2015 przez

Inntel Hotel Zaandam

David van der Mark/flickr.com

TripAdvisor – jeden z największych serwisów turystycznych – przedstawił ranking 7 najdziwniejszych hoteli na świecie. Hoteli, które swoimi nietypowymi kształtami, atrakcjami zaskakują, zadziwiają, a tym samym przyciągają rzesze turystów.

Jeden z takich hoteli znajduje się w Holandii, w Amsterdamie. Jest to Inntel Hotel Zaandam położony w centrum holenderskiego miasteczka o tej samej nazwie Zaandam. Niezwykła fasada budynku wykonana jest prawie z 70 domków jednorodzinnych. Następny najdziwniejszy hotel , który znalazł się w rankingu to hotel Jested w Czechach około 10 km od miasta Liberec. Hotel znajduje się w oryginalnej wieży w kształcie hiperboloidy przypominający statek kosmiczny. Widok z tego hotelu rozciąga się na przepiękne Góry Izerskie.

Kolejny hotel mieści się na południu Wielkiej Brytanii. Jest to Spitbank Fort wybudowany w cieśninie Solent w dziewiętnastowiecznej latarni morskiej z pięknym widokiem na cieśninę. Następny najdziwniejszy hotel na świecie kształtem przypomina statek wycieczkowy, a usytuowany jest na szczycie wzgórza kilkadziesiąt metrów od Morza Wschodniego w Korei Południowej. Jest to ośrodek Sun Cruise Resort.

Japonia i hotel „9 Hours Kyoto” – Obiekt został urządzony w stylu promu kosmicznego w którym znajdują się kapsuły pełniące rolę pokoi. Kobiety i mężczyźni nocują na osobnych piętrach. W kapsułach dla każdego przygotowane są specjalistyczne poduszki i pościel. Każda kapsuła ma budzik z czujnikiem światła.

Stany Zjednoczone – Arizona, tu w miasteczku Holbrook znajduje się Motel Wigwam. Ośrodek przypomina wioskę indiańską, w której znajduje się 15 namiotów tipi. Każdy namiot wyposażony jest w oryginalne meble kolonialne i sanitariaty.

Hotel Sheraton Huzhou Hot Spring położony na malowniczym wybrzeżu jeziora Tai Hu w Chinach obok miasta Huzhou. Ten hotel zaprojektowano na kształt okręgu.

W pogoni za turystycznymi atrakcjami warto wziąć je pod uwagę w czasie wakacyjnych wojaży!

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.