National Geographic typuje najciekawsze miejsca na wakacje 2015

kw. 23, 2015 przez

national geographic traveller

Redakcja National Geographic Traveler z pomocą internetowych czytelników i fanów z serwisów społecznościowych stworzyła listę miejsc, które warto zwiedzić w roku 2015.

Fani serwisów społecznościowych, internetowi czytelnicy wypowiedzieli się na łamach czasopisma na temat najlepszych, najciekawszych miejsc, które warto zobaczyć. Na podstawie nadesłanych propozycji wybrano 20 miejsc na całym świecie i takie zestawienie zostało opublikowane.

Najlepsze kierunki na europejski wyjazd w tym roku to Korsyka – Francja z malowniczymi widokami na wioski i miasteczka, piaszczystymi i żwirowymi plażami, górzystym wnętrzem wyspy, której 40 proc. powierzchni zajmuje Park Krajobrazowy Korsyki. Maramuresz – Rumunia: malownicza kraina na północnych rubieżach Siedmiogrodu położona wśród atrakcyjnych pasm górskich Karpat Wschodnich. To przepiękny świat drewna. Z tego materiału wykonywane są kościoły, cerkwie, domy, a także narzędzia, bramy, – wyjątkowo piękne, zdobione znanymi od wieków motywami. Kościoły z XVII i XVII wieku objęte ochroną przez UNESCO dzięki przepięknym malowidłom na drewnianych ścianach. Mont Saint Michel – Normandia, Francja: Góra Świętego Michała na zachodnim skraju Normandii, która staje się skalistą wyspą podczas przypływów, a półwyspem gdy morze się cofa. Jest to jedna z największych atrakcji Francji. Monumentalna budowla klasztorna wykonana z kamienia dominuje nad miasteczkiem leżącym u jego stóp.

Inne polecane kierunki to Zermatt – Szwajcaria: malownicze miasteczko pod Matterhormem, które jest najsłynniejszą górą świata i najczęściej fotografowanym szczytem. Sark – Wyspy Normandzkie, Kanał La Manche: niesamowita wyspa Sark położona na kanale La Manche, Wyspy Owcze – Dania według czytelników National Geographic jest to najlepsze miejsce na urlop i wypoczynek w 2015 r., przepiękne zielone wzgórza, dachy porośnięte trawą , niezapomniane górzyste krajobrazy.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.