Nietypowe wycieczki po Polsce: to lubią zagraniczni turyści

wrz 24, 2013 przez

Polska

e r j k p r u n c z y k, flickr

Jak wynika z danych publikowanych przez agencje turystyczne i usługodawców działających w branży hotelarskiej, każdego roku przybywa do Polski coraz większa grupa zagranicznych turystów. Nie szukają oni jednak typowych atrakcji. Coraz częściej liczą na wyjątkowe wrażenia, które pozwolą im przeżyć niezapomniany urlop. W związku z takimi oczekiwaniami, swe siły wytężyć muszą także firmy organizujące wycieczki po poszczególnych polskich miastach. Trzeba ustalić nowe trasy wycieczkowe i wymyślić atrakcje, które będą ciekawsze od zwykłego zwiedzania.

Przykładem może być zwiedzanie stolicy na rowerze – taką opcję proponuje jedna z warszawskich firm organizujących wycieczki po mieście zarówno dla turystów polskich, jak i zagranicznych. Zamiast roweru, można też skorzystać z segwaya – to jeszcze ciekawsza opcja przemieszczania się. Oprócz tego, ta sama firma oferuje wycieczki tematyczne, podczas których można zwiedzić np. atomowe centrum dowodzenia. Wycieczki nastawione na zwiedzanie zaskakujących punktów miasta organizują także inne warszawskie firmy. Niektóre z nich proponują zwiedzanie miejsc, które mają związek z czasami Polskiej Republiki Ludowej albo z zabytkami przedwojennymi. Pozwala to nie tylko obejrzeć obiekty, których nie widzi się podczas klasycznych wycieczek, ale także daje szansę lepszego poznania historii naszego kraju. Przy okazji, można pojeździć samochodami i autobusami, których nie spotkamy już dzisiaj w Polsce. Są to typowe auta z czasów PRL, jak autobusy „ogórki”, czy modele samochodów uznawane dziś za zabytkowe.

Wśród innych atrakcji oferowanych przez firmy zajmujące się organizacją wyjątkowych wycieczek po Polsce można znaleźć udział w koncertach, które pozwalają poznać twórczość naszych największych artystów, wycieczki tematyczne dotyczące największych polskich pisarzy czy malarzy, a także poznawanie polskiej kuchni w barach mlecznych czy kosztowanie polskiej wódki w knajpach. Warto przy tym zaznaczyć, że organizatorzy są dość elastyczni i niejednokrotnie przyjmują indywidualne zlecenia na organizację wycieczek dostosowanych do potrzeb zleceniodawcy. Klientami są w takich sytuacjach głównie przedsiębiorstwa eventowe i zajmujące się public relations. Takie wycieczki stają się ciekawymi opcjami wyjazdów integracyjnych dla pracowników.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.