Ruszyły Magiczne Ogrody – park tematyczny koło Janowca nad Wisłą

sie 6, 2014 przez

Magiczne Ogrody

Źródło: magiczneogrody.com

Pierwszy w Polsce rodzinny park tematyczny oparty na baśniowej historii już istnieje! Magiczne Ogrody koło Janowca nad Wisłą zapraszają rodziców z dziećmi w każdym wieku. Opowieść, która prowadzi gości od samego wejścia, opowiadana jest przez przeszło 30 ruchomych figur. Historia skupia się na czarodzieju o imieniu Zoran, który stworzył cały park. W magicznym świecie mieszkają stworzenia mniej lub bardziej podobne do ludzi. Należą do nich wróżki Smużki, niesamowite zwierzęta, jak smoki i wielkie gąsienice, niezwykłe ptaki, a także Bulwiaki, Drzewce oraz Krasnoludy oraz uwielbiające psocić Mordole. Wszystko odbywa się w przepięknej scenerii, wśród lasów, łąk i wąwozów.

Spacer po Magicznym Ogrodzie to jednak nie tylko poznawanie historii Zorana. Pomysłodawcy i architekci zadbali o to, by park rozrywki pełnił również funkcję dydaktyczną, dlatego nie brakuje tu stanowisk z doświadczeniami, które pozwalają zwiedzającym dzieciom poznawać świat i zachodzące dookoła zjawiska. Co więcej, dla ułatwienia cały park został podzielony na strefy zależne od tego, który zmysł stymulują. Wszelkie urządzenia umożliwiające doświadczenia są rozmieszczone w sposób pozwalający bez problemu trafić do części aktywującej smak, zapach, słuch, wzrok, dotyk oraz równowagę.

Jeżeli przejdziemy cały park lub dziecko zechce przez chwilę odpocząć od poznawania losów Zorana, może pobawić się z baśniowymi postaciami. Wcielają się w nie wyszkoleni animatorzy, którzy proponują maluchom gry i zabawy dostosowane do ich wieku. Mogą również przypomnieć te fragmenty historii ogrodu, które dzieci już zapomniały lub chcą usłyszeć jeszcze raz. Wszystkie zabawy odbywają się w bardzo przyjemnej atmosferze, a rodzice mogą mieć pewność, że ich pociechy znajdują się pod opieką profesjonalistów doświadczonych w pracy z najmłodszymi.

Magiczne Ogrody to także ciekawe miejsce dla rodziców. Szczególnie tych, którzy uwielbiają otoczenie pięknej przyrody. Niemal na całym terenie rosną wspaniałe odmiany roślin, w tym wiele gatunków kolorowych kwiatów, które trudno spotkać na co dzień. Rosliny zostały dobrane tak, by praktycznie o każdej porze roku było tu kolorowo, co oznacza, że w zależności od miesiąca, w jakim przyjedziemy, ogród będzie wyglądał nieco inaczej. Ponadto, w parku znajduje się restauracja, kawiarnia i cukiernia, więc po przejściu całej baśniowej krainy, można odpocząć przy filiżance kawy i ciastku.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.