Więcej lotów Ryanaira na greckie wyspy

lis 4, 2015 przez

Ryanair, tanie loty krajowe

źródło: wikipedia

Nowy sezon lotniczej turystyki wyjazdowej zapowiada się bardzo ciekawie! Ryanair zapowiada więcej połączeń na wyspy greckie. Korfu i Malta bardziej dostępna dla turystów z Polski.

Andrzej Betlej prezes Instytutu Badań Rynku Turystycznego TravelDalta komentując ostatnie wydarzenia zwrócił uwagę na decyzję taniej linii lotniczej Ryanair, która zapowiedziała uruchomienie w sezonie turystycznym 2016 roku czterech nowych połączeń tygodniowo z grecką wyspą Korfu. Połączenia zaplanowane są z czterech polskich miast: Poznania, Katowic, Rzeszowa i Modlina.

Wart szczególnej uwagi jest fakt, że Ryanair wybrał jako cel zdobycia nowego rynku dla polskich turystów właśnie rynek grecki, a przy tym skupił się na wyspie, która nie została dotknięta problemem uchodźców i ekonomicznym migrantów. Jest to górzysta i najbardziej zielona z wysp greckich – wyspa Korfu., zwana też szmaragdową wyspą. Krystalicznie czyste zatoki i piaszczyste laguny. Klimat w okresie wakacyjnym jest tu umiarkowanie gorący , dlatego akceptowalny dla rodzin z dziećmi. Grecy słyną z gościnności, a ich jedzenie jest wyśmienite. Lot trwa tylko 2,5 godziny. Dla tych wszystkich zalet warto tę wyspę odwiedzić. Z Poznania połączenie na Korfu będzie realizowane raz w tygodniu w piątki od 29 kwietnia i dwa razy w tygodniu w poniedziałki i piątki od 28 marca.

Z Poznania także będzie połączenie na cieszącą również dużym powodzeniem Maltę. Malta to raj dla miłośników błogiego wypoczynku, a także dla chętnych do zwiedzania, do tego wspaniałe widoki, a temperatura wody zachęcająca do pływania nawet w październiku – 24 stopnie Celsjusza. Bilety lotnicze z Poznania będą kosztować ok. 149 złotych. Dodatkowe połączenia na greckie wyspy oznaczają dla Ryanaira, że może już w pierwszym sezonie uzyskać 25 procentowy udział w lotniczym ruchu turystycznym w tym kierunku – informuje A. Betlej. To pokazuje rosnący apetyt irlandzkiego przewoźnika na polski rynek. Dotychczas na Korfu latał Wizz Air tylko raz w tygodniu i to w sezonie letnim, połowa czerwca – połowa września.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.