Soczi – nie tylko na olimpiadę!

lut 18, 2014 przez

Sochi

rapidtravelchai, flickr

Soczi – rosyjskie miasto, o którym w ostatnich dniach jest wyjątkowo głośno ze względu na rozgrywane tam Zimowe Igrzyska Olimpijskie – to nie tylko kompleks obiektów sportowych. To także wiele ciekawych zabytków godnych zwiedzenia o każdej porze roku. Chociaż Rosja nie należy do szczególnie popularnych punktów turystycznych wśród Polaków, to jednak może warto byłoby to zmienić. Co prawda, organizowanych jest wiele wycieczek do Moskwy czy Petersburga, to u naszych wschodnich sąsiadów istnieje zdecydowanie więcej miejsc godnych uwagi, a właśnie Soczi jest jednym z nich.

Ze względu na klimat, do Soczi zdecydowanie najlepiej jest wybrać się w sezonie wiosenno-letnim. Czeka tam na nas niezwykle interesujący rezerwat przyrody połączony z parkiem rozrywki, który stanowi niestandardową atrakcję okolicy. Sotchi Discovery World Aquarium to gratka dla dorosłych i dzieci, więc możemy wybrać się tam całą rodziną. Podobnie jest w przypadku dendrarium o nazwie Dendrary Botanical Garden. W Soczi nie zabraknie też czegoś dla miłośników historii, którzy znają się w czasach stalinizmu. W olimpijskim mieście znajduje się bowiem letnia rezydencja Stalina. Wśród ciekawych miejsc w Soczi wymienia się również hotel Kaukaska Riwiera, który powstał w 1909 r. i jest interesujący ze względu zarówno na swoją architekturę, jak i historię. Poza tym, będąc w okolicy, warto też odwiedzić tamtejsze Łazienki wybudowane w 1913 r. W Soczi znajduje się również szereg pozostałości po budynkach zniszczonych w czasie wojny krymskiej, która była toczona w latach 1853-1856. Chociaż niektóre budynki odbudowano, to jednak wiele z nich pozostaje świadectwem historii i z pewnością zainteresują one tych, którzy wiedzą, co nieco o dziejach tego potężnego kraju.

Ze względu na fakt, iż Soczi słynie ze źródeł wód mineralnych, od dawna powstaje tam wiele sanatoriów oraz ośrodków odnowy biologicznej. Ich niemal masową budowę rozpoczęto już w latach 30-tych XX wieku i dziś funkcjonuje ich na tyle dużo, że można wybrać się nawet bez rezerwacji. Praktycznie zawsze mamy szansę na to, że uda nam się znaleźć wolne miejsca. Jako, że nieruchomości te były budowane przed wieloma laty, są one kolejną okazją do poznania dawnych trendów architektonicznych w Rosji. Warto nadmienić, że przez wieki Rosjanie słynęli z zachwycających sukcesów w budownictwie.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.