Bydgoski „Kulturator” i inne sposoby na wakacje w mieście

sie 7, 2013 przez

Projekt Lato - Bydgoszcz

Już od poniedziałku, 5 sierpnia w Bydgoszczy będzie można skorzystać z atrakcji proponowanych przez tamtejszy „Kulturator”. Wielki namiot, w którym organizowane są ciekawe zajęcia dla dzieci i młodzieży stanął w jednej z bydgoskich dzielnic, Fordonie. Akcję aktywizacji młodych mieszkańców Bydgoszczy zainicjowało tamtejsze Miejskie Centrum Kultury. Po raz pierwszy „Kulturator” pojawił w ubiegłym roku. Co prawda, początkowo odwiedzało go mało osób, jednak jego popularność dość szybko wzrosła. W tym roku od pierwszego dnia nie brakuje chętnych do uczestniczenia w zajęciach.

A co ciekawego czeka na dzieci i młodzież w dużym namiocie? W zależności od indywidualnych preferencji, mogą bawić się lub rozwijać swoje umiejętności. W „Kulturatorze” można korzystać z różnorodnych zabaw oraz gier, w tym tych planszowych czy zręcznościowych. Poza tym, pojawiają się zabawy multimedialne takie, jak choćby karaoke, które przy okazji może rozwijać w dzieciach zamiłowanie do śpiewania. Dla tych młodych uczestników, którzy chcieliby zająć się czymś nieco bardziej ambitnym, organizowane są również lekcje tańca, zajęcia teatralne oraz inne warsztaty artystyczne. Są one świetnym połączeniem rozrywki z nauką.

Jak przyznają specjaliści, takie rozwiązanie ma być idealną opcją dla wszystkich dzieci, które nie wyjeżdżają na wakacje. Pomoże im to uporać się z nudą i smutkiem odczuwanym z powodu pozostania w domu. Ponadto, zamiast marnować czas przed komputerem lub włóczyć się z rówieśnikami po ulicach, młodzi Bydgoszczanie mają szansę zająć się czymś, co stymuluje ich rozwój i jednocześnie gwarantuje im wspaniałą zabawę. Jednocześnie, jest to wygodne dla rodziców, którzy mają pewność, że ich pociechy znajdują się w bezpiecznym miejscu, a dodatkowo, zajmują się czymś, co ma na nie w pełni pozytywny wpływ. Pedagodzy w pełni chwalą takie akcje podejmowane przez MCK.

„Kulturator” – tak, jak w poprzednim roku – zlokalizowany jest na ulicy Berlinga, przy Zespole Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego. Otwarty jest od poniedziałku do czwartku. Można go odwiedzać już od godziny 9:00 rano. Wszyscy uczestnicy mogą korzystać z zajęć zupełnie bezpłatnie. Namiot będzie czynny przez cały tydzień. Nieważny jest przy tym wiek dzieci i młodzieży – każdy, kto tylko ma ochotę robić coś kreatywnego, na pewno znajdzie tu coś dla siebie.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.