Nawiedzone miasta – pomysł na podróż z duchami przeszłości

lis 8, 2013 przez

duchy

Zwiedzanie pięknych budowli i miejsc szczególnie związanych z historią danego kraju jest ciekawe i pozwala lepiej poznać dane państwo, jednak nie wzbudza zbyt wielu emocji. Dlatego ci, którzy liczą na szczególne przeżycia, powinni wybrać się do miast uznawanych za nawiedzone. Natomiast osoby wolące unikać źle kojarzących się miejsc, powinny wiedzieć, których znanych miejscowości unikać, by przesadnie się nie wystraszyć.

Mało kto wie, że czeska Praga uważana jest za jedno z najbardziej nawiedzonych miejsc na naszym kontynencie. Według niektórych legend, na słynnym Moście Karola można nocą usłyszeć śpiew skazańców, który przyprawi o dreszcze nawet największych śmiałków. W taki sposób przypominają o sobie duchy osób, które przed laty zostały tam stracone. Dodatkową atrakcją jest możliwość wynajęcia przewodnika, który oprowadzi turystów po innych nawiedzonych częściach czeskiej stolicy.

Do nawiedzonych zalicza się też brytyjskie miasto York, w którym można ponoć spotkać wiele duchów, w tym te przechodzące przez ściany albo śledzące ludzi. W mieście jest wiele wąskich uliczek i zaułków, a przechadzając się nimi w godzinach nocnych być może uda nam się natrafić na ducha. Natomiast w podziemnych tunelach brytyjskiego Edynburga mieszkają duchy morderców i osób, które niegdyś się tam zgubiły. Podobno żyje tam także tajemniczy człowiek bez twarzy. O duchach mówi się także w Londynie. Zarówno w stolicy Wielkiej Brytanii, jak i we wspomnianym Edynburgu można wykupić wycieczkę po najbardziej nawiedzonych miejscach miasta.

Straszy też ponoć we włoskiej Wenecji. Choć uważa się ją za miasto zakochanych, to według legend, pojawiają się tu duchy. Niektórzy wspominają też o tajemniczych morderstwach, do jakich tam dochodzi. Wszystko to ma mieć związek z bogatą historią miasta – zsyłano tu chorych na dżumę, broń przechowywał tam sam Napoleon, a dodatkowo, mieścił się tam szpital dla obłąkanych. Miłośnicy strasznych historii wybierający się do Włoch powinni odwiedzić także Turyn, w którym znajdują się podziemne tunele, a w nich można spotkać duchy. Są to ofiary morderców działających tam przed laty.

Chociaż Estonia nie należy do zbyt popularnych celów turystycznych Polaków, to szukając nawiedzonych miejsc, powinniśmy wybrać się na nocny spacer po tamtejszej stolicy, Tallinie. Według pogłosek, pojawia się tam duch mnicha i kata, a także zionący ogniem pies. Można też odwiedzić tamtejsze Muzeum Średniowiecznych Narzędzi Tortur, które dodatkowo wzbudzi w nas strach.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.