Wystartowały ERGOnomiczne wycieczki rowerowe

kw. 24, 2013 przez

(z: flickr.com, Zane Selvans)

(z: flickr.com, Zane Selvans)

O tym, że sport to zdrowie nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Z praktyczną realizacją w naszym społeczeństwie tego hasła jest już jednak nieco gorzej. Wielu z nas wykręca się od wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, wynajdując szereg mniej lub bardziej wiarygodnych wymówek. Jedną z najpopularniejszych jest brak towarzystwa i okazji do uprawiania sportu.

ERGOnomiczne wycieczki rowerowe, których kolejna edycja właśnie się rozpoczęła, przekreślają oba te argumenty i stanowią doskonały pretekst ku temu, by wreszcie wyjść z domu i zacząć się ruszać. Pierwszą wycieczkę mamy już za sobą. Jej trasa liczyła łącznie ok. 40 kilometrów i wiodła z Elbląga przez Helenowo, Wikrowo, Jegłownik, Nogat, Michałowo, Wierciny, Jazową i Kazimierzowo. Założeniem ERGOnomicznych wycieczek rowerowych jest to, by mogło uczestniczyć w nich jak najwięcej chętnych.

Trasa jest dość długa, ale dobrana tak, by poradzili sobie z nią nawet niezbyt doświadczeni kolarze. Przez większą część drogi uczestnicy poruszają się po wygodnych, asfaltowych ulicach i szerokich drogach gruntowych. Dzięki temu nie trzeba dysponować drogim rowerem górskim, by jej podołać. W wycieczkach często uczestniczą całe rodziny i nawet najmłodsi uczestnicy nie mają większych problemów z przebyciem zaplanowanej trasy. Tempo jest dostosowywane do możliwości i kondycji uczestników, nie ma więc obawy, że któryś z nich zostanie w tyle.

Organizatorzy podkreślają, że ERGOnomiczne wycieczki to nie wyścig, ale okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w miłym towarzystwie. Jako że jednym z podstawowych celów tych rowerowych wypraw jest odkrywanie piękna okolic Elbląga, to właśnie mieszkańcy tego miasta powinni być nimi szczególnie zainteresowani. Co bardzo ważne, uczestnictwo w każdej z wycieczek jest bezpłatne – wystarczy zabrać ze sobą rower i dobry humor.

Sponsorem ERGOnomicznych wycieczek jest firma ERGO Hestia, która ubezpiecza całą wyprawę. Uczestnicy mogą liczyć także na drobne upominki, prowiant i przekąski od lokalnych sponsorów. Jeśli wycieczka nadwątli ich siły, taki miły podarunek zapewni im dodatkową porcję energii. ERGOnomiczne wycieczki to doskonała alternatywa dla kolejnego popołudnia spędzonego przed ekranem telewizora czy komputera. Warto zapoznać się z ich harmonogramem i wziąć udział w przynajmniej jednej wyprawie.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.