Luksusowe ośrodki narciarskie w Polsce

gru 29, 2014 przez

Narciarstwo

Skistar Trysil (flickr)

Szacuje się, że w Polsce na nartach jeździ już 2,5 mln ludzi. Można więc uznać, iż narciarstwo zjazdowe stało się sportem masowym. Doczekaliśmy się też kilku naprawdę luksusowych ośrodków narciarskich nie odbiegających standardami od tych najbardziej znanych alpejskich. Gdzie narciarz może szukać komfortowych warunków do aktywnego wypoczynku w polskich górach?

Wybierając luksusowy ośrodek narciarski należy brać pod uwagę oprócz odpowiednich standardów w ofercie hotelu również odległość i urozmaicenie tras narciarskich w jego pobliżu. Najlepiej pod tym względem prezentuje się hotel Bania Termal & Ski w Białce Tatrzańskiej, który dysponuje własnym wyciągiem narciarskim i basenami termalnymi, a całość znajduje się obok większego centrum zjazdowego Bania, z licznymi wyciągami. Sezon narciarski już się tam rozpoczął. Równie blisko do wyciągu obsługującego dwie trasy narciarskie mają goście czterogwiazdkowego hotelu Stok w Wiśle. Jest tam również zaplecze centrum wellness oraz basen.

Zakopane posiada kilka takich luksusowych obiektów, w tym dwa położone są w pobliżu Centrum Narciarskiego „Nosal”. Pierwszy z nich to czterogwiazdkowy Hotel Grand Nosalowy Dwór, kompleks trzech budynków wzorujących się na architekturze alpejskiej oraz pięciogwiazdkowa Rezydencja Nosalowy Dwór. Pozostałe z zakopiańskich „luksusiaków” leżą już w pewnej odległości od stoków narciarskich, np. czterogwiazdkowy hotel Pegaz i Hotel Spa Dr Irena Eris – do 100 metrów.

150 m od wyciągu położony jest czterogwiazdkowy Hotel Gołębiewski z Karpacza, w którym znajduje się basen z wodospadami, zjeżdżalniami i biczami wodnymi. Szklarską Porębę w tym gronie prezentuje Interferie Sport Hotel, gdzie znajduje się pełnowymiarowy basen pływacki i Hotel Kryształ Conference & SPA, skąd do wyciągu narciarskiego jest 600 m, ale do dyspozycji gości jest transport pod wyciąg.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.