Ciekawe miejsca agroturystyczne w Polsce

maj 10, 2018 przez

Na liście ciekawych miejsc agroturystycznych w Polsce powinna znaleźć się „kraina” Glendoria, czyli Slow life na końcu świata. Znajduje się ona w miejscowości Ględy, w Gminie Łukta, w województwie warmińsko – mazurskim.

Miejsce jest bardzo klimatyczne, spokojne i otoczone naturą. Dla turystów zapewniona jest nieograniczona przestrzeń, leśne jeziorko, pachnące ziołami łąki. Na gości czekają luksusowe, designerskie apartamenty, które zapewnią maksimum komfortu i prywatności, a także basen z widokiem i prywatna plaża nad jeziorem. Miejsce można określić, jako SPA wśród zieleni. Właściciele są gościnni, a kuchnia smaczna i domowa.

Agroturystyka ponadto ma wiele atrakcji i propozycji dla osób aktywnych i miłośników adrenaliny. Na miejscu można, bowiem skorzystać z rowerów, kajaków, sprzętu do nordic walking. Bardziej wymagający mają możliwość spróbować nurkowania, skorzystać z możliwości wyprawy i jazdy4x4, które sprawią, że poczujecie się jak na rajdzie Dakar oraz eksplorować Prusy Wschodnie w poszukiwaniu zaginionych skarbów i wojennych artefaktów.

Kolejnym ciekawym, choć bardzo cichym i spokojnym miejscem jest Agroturystyka „U Kubusia” na północy Polski. Słajszewo to wieś położona 4 km od morza, przy trasie Łeba – Karwia. Można tam wypocząć, zjeść smaczny posiłek w domowej kuchni tutejszych gospodyń, a okolice nadają się do aktywnej turystyki. Na miejscu można pojeździć na koniu, wybrać się na rowery lub podziwiać okolice podczas niekończących się spacerów. Plusem tego miejsca niewątpliwie jest bardzo czysta i niezatłoczona nadmorska plaża.

Teren agroturystki jest ogrodzony z placem zabaw dla dzieci, boiskiem, miejscem na gril – ognisko. Do dyspozycji pozostaje także parking. Na gości czekają całoroczne domki, w pełni wyposażone. Właściciele agroturystyki akceptują zwierzęta domowe, zatem można spędzić czas ze swoim pupilem przy boku.

Ciekawe miejsce agroturystyczne można odnaleźć także na malowniczym terenie Gór Świętokrzyskich. Gospodarstwo „Tęczowa Dolina” znajduje się w Gminie Bodzentyn, w miejscowości Siekierno – Przedgrab w otulinie Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Okolica to malownicze krajobrazy, duży kompleks leśny, który zapewni cudowny klimat i świeże powietrze.

Na miejscu można skorzystać z takich atrakcji jak ognisko, grill, wycieczki rowerowe, spacery po okolicy, grzybo i jagodobranie, a zimą kulig lub zjazdy na nartach po okolicznych pagórkach. Na dzieci czeka także plac zabaw. W okolicy znajdują się ciekawe miejsca historyczne, które można w wolnym czasie zwiedzić. Warto wspomnieć tu o skansenie – Zagroda Czernikiewiczów z 1809 roku, Ruinach zamku w Bodzentynie czy zamku w Chęcinach. Niedaleko znajduje się także słynny Dąb Bartek, Łysa Góra, oraz Park Jurajski Bałtów.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.