Gdzie wybrać się na walentynki? Zaplanuj wycieczkę „z sercem”

lut 12, 2013 przez

wycieczka na walentynki

donjd2 (flickr)

Walentynki to dość kontrowersyjne święto. Jedni twierdzą, że jest zupełnie niepotrzebne – w końcu ci, którzy naprawdę kochają powinni okazywać sobie uczucia na co dzień. Inni z lubością obsypują swoich ukochanych czerwonymi serduszkami w każdej postaci, których o tej porze roku w sklepach można znaleźć całe mnóstwo.

Bez względu na to, po której stronie się opowiadamy, dobrze jest zadbać o to, by w nasze obchody Walentynek nie wkradła się nuda i rutyna. Pomoże nam w tym odpowiednio zaplanowana wycieczka walentynkowa. To także świetne rozwiązanie w przypadku wszystkich tych, którzy nie przepadają za Świętem Zakochanych i zamiast je celebrować wolą od niego uciekać. Kiedy zdecydujemy już, że chcielibyśmy wyjechać, pozostaje jeszcze zastanowić się, co będzie celem naszej podróży. Możliwości jest całe mnóstwo, jednak mimo całego romantyzmu związanego z Walentynkami powinniśmy pozostawać optymistami i przy planowaniu wypadu brać pod uwagę ograniczenia finansowe i czasowe.

Najprostsze i najpopularniejsze rozwiązanie to wyjazd do pobliskiego hotelu czy ośrodka spa na romantyczny weekend we dwoje. Chodzi o to, by odciąć się od codzienności i zapomnieć o problemach, przynajmniej na ten jeden wieczór. W codziennej bieganinie często zapominamy o okazywaniu sobie czułości i bliskości, a to nie wpływa dobrze na żaden związek. Alternatywą dla wyjazdu do hotelu, czy pensjonatu jest pobyt w domku letniskowym znajomych lub u rodziny. Z pewnością znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie udostępnić nam swój domek na romantyczny weekend. Upewnijmy się tylko zawczasu, że jest on wyposażony w kominek lub inną formę ogrzewania, ponieważ nawet najgorętsze uczucie może przegrać z kilkunastostopniowym mrozem. Decydując się na taką formę wyjazdu, musimy zadbać dodatkowo o jedzenie i rozrywki, które uprzyjemnią nam walentynkowy wieczór, ale w tym względzie raczej nie powinno zabraknąć nam pomysłów.

Zakochani, którzy mogą pozwolić sobie na nieco dłuższy wyjazd i nieco większy wydatek, mogą zastanowić się nad wyjazdem zagranicę. Wiele biur podróży organizuje specjalne walentynkowe wycieczki do najbardziej romantycznych zakątków świata, takich jak Paryż, Wenecja, czy Rzym. To dobre rozwiązanie dla par, które cenią sobie aktywny wypoczynek i lubią łączyć przebywanie we dwoje z odkrywaniem nowych zakątków i zwiedzaniem.

Tagi: