Taras widokowy dla odważnych – Chicago „The Ledge”

lut 14, 2014 przez

The Ledge, Chicago

{Charlotte.Morrall}, flickr

The Ledge” znajdujący się na Willis Tower w Chicago to najprawdopodobniej najbardziej przerażający, ale jednocześnie najbardziej fascynujący taras widokowy na świecie! Wystarczy wspomnieć, że znajduje się on na 103. piętrze wieżowca liczącego sobie 443 metry! Co więcej, taras jest przeszklony, co sprawia, że emocje osób na nim stojących sięgają zenitu. Sama wieża Willis Tower, której budowę ukończono w 1973 r. była swego czasu najwyższym drapaczem chmur na globie. Składa się na nią 108 pięter, do których budowy wykorzystano 76 tysięcy ton stali.

Obecnie wielkość Willis Tower nie robi już takiego wrażenia, jak dawniej, ponieważ od tamtej pory powstało wiele wyższych wieżowców, jednak żaden nie może pochwalić się tak niesamowitym tarasem. Tym bardziej, że poza samym miejscem widokowym, stworzono jeszcze specjalne, również szklane boksy, które znajdują się na zewnątrz budynku, jedynie do niego przylegając. Każdy z nich wygląda tak samo i wychodzi na odległość ok. 1,5 m od ściany zewnętrznej drapacza chmur. Boksy są w całości szklane, co sprawia, że osoby decydujące się obejrzeć z nich panoramę miasta czują się zupełnie, jakby były zawieszone w powietrzu. Po każdej stronie oraz pod nogami mogą zobaczyć najbliższe ulice Chicago, a przy najdogodniejszych warunkach pogodowych widoczność z przeszklonych boksów wynosi nawet 80m.

Poza wysokością, trzeba też zwrócić uwagę na szybkość, z jaką przemieszczają się windy w Willis Tower. Uznawane są za jedne z najszybszych urządzeń tego typu na świecie. Podczas wjeżdżania na najwyższy poziom, można posłuchać ciekawych informacji na temat całej konstrukcji. Dodatkowo, na taras widokowy można wybrać się z przewodnikiem. Koszt takiej wyprawy to równowartość ok. 75zł. Standardowy bilet dla osoby dorosłej kosztuje w przeliczeniu na polską walutę ok. 60zł. a za dzieci płaci się ok. 40zł.

Dla osób, które cierpią na lęk wysokości taka atrakcja może być jednym z największych koszmarów, jednak każdego dnia znajdują się chętni, którzy marzą o obejrzeniu miasta z tak wyjątkowej perspektywy. Rocznie na taras widokowy wjeżdża ok. 1,5 miliona turystów przybywających tu z różnych krajów świata. Tym bardziej, że wejście do szklanych boksów w Willis Tower to nie tylko atrakcja turystyczna, ale także niesamowita przygoda pozwalająca sprawdzić granice naszej wytrzymałości – zawieszenie na wysokości 103. piętra to propozycja dla najodważniejszych!

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.