Nietypowy Sylwester: imprezy i coraz więcej atrakcji

gru 25, 2013 przez

nietypowy sylwester

andy castro, flickr

Sylwester większości z nas kojarzy się z atmosferą przypominającą typowe polskie wesele, ewentualnie dobrą domówkę. Jednak okazuje się, że organizatorzy zabaw sylwestrowych są bardzo kreatywni i starają się urozmaicać zabawę. Jeżeli przejrzymy więcej ofert, to możemy trafić na te najbardziej nietypowe. Wiele z nich ma charakter tematyczny tak, jak np. organizowany w Bornym Sulinowie sylwester militarny, który obejmuje aż 3 dni różnych zabaw. W programie znaleźć mają się atrakcje takie, jak choćby wycieczki pojazdami militarnymi, jazda konna oraz zajęcia na strzelnicy. Żeby jednak móc też odpocząć, organizatorzy zaplanowali możliwość korzystania z sauny i jacuzzi.

W niektórych miejscowościach położonych nad polskimi jeziorami, właśnie z okazji sylwestra organizowane są specjalne regaty, w których może popłynąć doświadczony żeglarz, który zgłosi się do organizatorów w określonym terminie. Chociaż trudno jest powitać w ten sposób nowy rok, to jednak z pewnością jest ciekawszą propozycją spędzenia ostatniego dnia roku bieżącego, niż tylko zabawa w rytmie muzyki. Zabawy tematyczne są szczególnie interesujące dla pasjonatów. Najczęściej imprezy te związane są ze sportami i pozwalają aktywnie wejść w kolejny rok.

Poza tym, wiele pensjonatów organizujących zabawy sylwestrowe organizuje dodatkowe ogniska na świeżym powietrzu, które najczęściej połączone z pokazem fajerwerków. Oprócz tego, wiele gospodarstw agroturystycznych decyduje się na zrobienie wielkiego kuligu, w którym udział mogą wziąć wszyscy goście bawiący się na zabawie sylwestrowej. Ponadto, w samych pomieszczeniach, gdzie odbywają się imprezy, często także organizowane są dodatkowe konkursy i zabawy, które uatrakcyjniają cały wieczór.

Chociaż niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, to jednak imprezy sylwestrowe organizowane są także w aquaparkach. Nie można tam pić alkoholu, jednak organizatorzy dbają zwykle o to, żeby także bez niego zabawa była przednia. Przygotowują liczne konkursy, które urozmaicają cały wieczór. Zdecydowanie częściej Polacy decydują się jednak na spędzenie sylwestra na stoku narciarskim. Nawet, jeżeli nie wybierzemy się całą grupą, to niemal pewnym jest, że spotkamy innych miłośników białego szaleństwa, którzy chętnie dołączą do zabawy i wspólnie z nami powitają rok.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.