Przewodnik po Zimbabwe

lip 8, 2021 przez

Wycieczka do Zimbabwe z pewnością będzie niezapomnianą wyprawą. Unikatowa kraina, gdzie bogactwo afrykańskiej fauny i flory, pozwoli zobaczyć zupełnie inny świat. To właśnie na tutejszej sawannie żyją w swoim naturalnym środowisku słonie, lwy, antylopy, nosorożce, dlatego safari jest obowiązkowym punktem wycieczki do Zimbabwe. Cudowne widoki dostarczy także Dolina Zambezi i Parku Narodowym Hwange. Ponadto w Zimbabwe nie brakuje śladów dawnej cywilizacji, o której bardzo mało wiadomo, ale pozostawiała ona dowód swojego istnienie w postaci kamiennych ścian. Co jeszcze koniecznie trzeba zobaczyć w Zimbabwe?

Victoria Falls

Numerem jeden wśród turystycznych atrakcji Zimbabwe jest Wodospad Wiktorii. Victoria Falls to również najpopularniejsze miasto w Zimbabwe. Zapierające dech w piersiach Wodospad Wiktorii ma niemal 1700 m, tyle ile wynosi szerokość rzeki Zambezi. Huk, jakie wywołuje spadająca z wysokości ok. 108 metrów woda, słychać nawet kilkaset metrów dalej. Przepiękny wodospad został odkryty przez Dawida Livingstona, który nazwał go na cześć Królowej Angielskiej. Dodatkową atrakcją w pobliżu jest most na Zambezi, z którego śmiałkowie skaczą na bungee.

Antelope Park

Prywatny park położony w pobliżu miejscowości Gweru, w którym można spacerować wspólnie z żyjącymi tam lwami. Oswojone wielkie koty są ogrodzone od turystów, ale jest możliwość odwiedzenia mniejszych osobników. Dwumiesięczne lwiątka są skore do zabawy, choć już mają pazury. Takie spotkanie to nie lada frajda. Ponadto w parku dostępne są różne opcje na safari – konno lub samochodem, a nawet przejażdżka na grzbiecie słonia wraz z kąpielą w rzece.

Hwange National Park

Największy park narodowy Zimbabwe co roku odwiedzany jest przez tysiące turystów. Nie ma co się dziwić, to cudowne miejsce, gdzie na własne oczy można zobaczyć żyjące na wolności słonie, bawoły, nosorożce, hipopotamy, antylopy, żyrafy, zebry, lwy, hieny, szakale, a także 400 gatunków ptaków. Najpopularniejszą opcją zwiedzania Hwange jest safari, które daje możliwość zobaczenia z bliska dzikiej, afrykańskiej przyrody, np. zwierząt wędrujących do wodopoju.

Ruiny Wielkiego Zimbabwe

Niezwykła atrakcja turystyczna znajduje się w pobliżu miejscowości Masvingo. Ruiny „Wielkiego Zimbabwe” to pozostałości z XI-XV wieku, gdy osady budowano przy użyciu granitowych cegieł. Nie używano wówczas żadnej zaprawy, a mimo to budowle nadal są w dobrym stanie. Zdaniem afrykańskich archeologów w tym rejonie żyli przodkowie współczesnego plemienia Szona, którzy starali się stworzyć najlepsze warunki dla króla i jego żon. Cegiełki układano w ażurowe wzory w celu ozdobienia najważniejszych budynków.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.