Tanie loty – sposób na mniej kosztowne podróże

wrz 23, 2015 przez

samolot

„Airplane over ocean.” by Colleen Lane, flickr

Wyjazdy zagraniczne nie są już tylko dla krezusów. Tanie loty, promocje lotnicze a także śledzenie newsletterów podróżniczych to sposób na mniej kosztowne podróże.

Tanie loty, które zaczęły się pojawiać w naszym kraju od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej umożliwiły podróżowanie po całym świecie wielu osobom, dla których ten przywilej ze względu na ceny przelotów był kiedyś niedostępny. Ponieważ zainteresowanie Polaków wyjazdem okazało się ogromne, tanie linie lotnicze zaczęły uwzględniać nasz kraj na mapie lotnisk Europy.

Następnym krokiem stała się możliwość nie tylko tanich przelotów, ale też kilkudniowego pobytu w rozsądnej cenie. Wystarczy przeglądać newslettery podróżnicze. Warto też korzystać z propozycji tzw. city break, czyli weekendowe wypady do znanych miast. Taki pakiet podróżniczy zawiera bilety lotnicze i zakwaterowanie, do którego doliczone jest również wyżywienie. Albo pełne, albo obiadokolację, to już zależy od danego miejsca – jest to wyszczególnione w ofercie, więc nie leci się w ciemno. Hotele oferowane w pakietach city break położone są przeważnie w atrakcyjnych lokalizacjach, blisko centrum, co w przypadku miast stricte turystycznych ma olbrzymie znaczenie – zabytki i ciekawe miejsca oddalone są dosłownie o kilka kroków.

Tanie bilety lotnicze oferuje praktycznie każdy przewoźnik informując o tym na swoich stronach internetowych. Korzystając z pakietów city break mamy możliwość zarezerwowania sobie wyprawy, zaczynając od położenia hotelu, w którym się zatrzymamy, kończąc na ilości posiłków. Wyspecjalizowane witryny współpracują zarówno z przewoźnikami jak i hotelami, aby zapewnić turystom całościowy pakiet wypoczynkowy z przelotem. City break to alternatywna opcja dla osób, które nie mają czasu pojechać na dłuższy urlop. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc Europy, które można odwiedzić dzięki tanim liniom lotniczym. Kilkudniowa wycieczka pozwala na wypoczynek, a także na poznanie w małej pigułce odwiedzanego kraju, jego miasta, często stolicy, kuchni i nocnego życia.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.