Rainbow Tours – rekordowo dobrze

lis 18, 2014 przez

Rainbow Tours

Mimo problemów, jakie biura turystyczne miały w ostatnich latach, kryzys w branży jest zażegnany. Najlepiej wie o tym Rainbow Tours, które już zaczyna liczyć tegoroczne dochody. Spółka szacuje, że mogą one sięgnąć nawet 1 miliarda złotych.

Może nie wszystkie biura turystyczne radzą sobie aż tak dobrze, jak Rainbow Tours, ale akurat ta spółka pokazuje, że kryzys w branży to już przeszłość ani wirus, eboli ani niskie notowania złotego nie stoją na przeszkodzie, by z powodzeniem sprzedawać zagraniczne wycieczki. Touroperator zakłada nawet, że jego dochody w bieżącym roku mogą sięgnąć okrągłego miliarda złotych. Warto przy tym dodać, że także w tamtym roku, gdy większość podmiotów w branży radziła sobie jeszcze dość słabo, Rainbow Tours już notowało satysfakcjonujące zyski.

Cząstkowe dane dotyczące pierwszych trzech kwartałów 2014 r. są dla Rainbow Tours bardzo optymistyczne. Na przestrzeni 9 miesięcy wzrost sprzedaży spółki wyniósł ok. 25%, a podmiot liczy na to, że do końca roku będzie to nawet 30%. Wiceprezes jednostki Remigiusz Talarek zaznacza, że są to oczekiwania w pełni realistyczne, ponieważ większość wycieczek jest wykupiona w 97%. W samym tylko I półroczu touroperator zarobił niemal 268 milionów złotych na sprzedaży imprez turystycznych, co oznaczało wzrost o ponad 40% w ujęciu rocznym. Na sukces biura wpływa głównie oferta, w której znajdują się najpopularniejsze i najmodniejsze kierunki wyjazdów, jak również względnie niskie ceny.

Jeśli chodzi o obecne trendy, to wciąż bardzo dobrze sprzedają się wycieczki do krajów leżących na północy Afryki. Niesłabnącą popularnością cieszy się Egipt. Chociaż podróże do tego kraju podrożały w ostatnim kwartale o ok. 70zł-170 zł, to jednak zakłada się, że do końca roku oraz na początku roku przyszłego nadal będzie jedną z głównych urlopowych destylacji Polaków. Chętnie wybieramy się także na Cypr lub na Lanzarote.

Przy obecnych i prognozowanych na ostatnie dwa miesiące roku zyskach Rainbow Tour może być pewne, że z impetem wejdzie w następny rok. Przed touroperatorem jawi się świetlana przyszłość. Nie da się ukryć, że tak zadowalające wpływy przekładają się na wzrost wiarygodności biura, co w efekcie zwiększa zainteresowanie jego ofertą. Można zatem zakładać, że w 2015 r. dochody spółki będą jeszcze wyższe, a przynajmniej będą oscylowały wokół tegorocznych. Rainbow Tour dobrze radzi sobie także na giełdzie, a przypieczętowaniem tego jest niedawno wydana przez BGŻ rekomendacja zachęcająca do kupowania akcji podmiotu.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.