Bułgaria wśród najtańszych kierunków wakacyjnych wojaży

lip 25, 2016 przez

plaża w Bułgarii

Borislav Dimitrov/flickr.com

Polacy planujący podróż zagraniczną coraz chętniej wybierają Bułgarię, kraj leżący nie tak daleko, a jednocześnie w strefie klimatycznej pożądanej w czasie urlopu.

Bułgaria znów, tak jak w czasach komunizmu, stała się jednym z najpopularniejszych miejsc odwiedzanych przez nas w czasie wakacji. Na początku tegorocznego sezonu odnotowano aż trzykrotny wzrost zainteresowania tym kierunkiem. Atutem tego bałkańskiego kraju są stosunkowo niskie ceny, odległość, którą pokonuje się samolotem w 2-3 godziny, łagodny klimat, ciepłe morze, szerokie piaszczyste plaże i słońce, którego jest tu pod dostatkiem.

Tym co przyciąga do bułgarskiej Riwiery oprócz przepięknych plaż są rozrzucone wzdłuż wybrzeża dziesiątki miast, miasteczek i wiosek przystosowanych na przyjęcie turystów. Każdy może znaleźć tu coś na swoją kieszeń, kwatery, campingi, pensjonaty, domki, bungalowy, apartamenty czy luksusowe hotele. A do tego cała otoczka tak lubiana przez turystów, knajpki, restauracje, imprezy i życie, które na nadbrzeżu tętni przez całą dobę.

Najpopularniejszymi miejscowościami są niewątpliwie Słoneczny Brzeg i Złote Piaski znane i popularne również w latach 70. i 80. ubiegłego wieku. Ale równie popularne są niewielkie osady, jak założony w 610 r. p.n.e. Sozopol z charakterystycznymi wąskimi uliczkami lub Pomorie leżące malowniczo na skalistym półwyspie, który na aż 3,5 km wchodzi w morze i znane jednocześnie z licznych sanatoriów specjalizujących się w leczeniu m.in. narządów oddechowych i chorób wątroby.

Bułgaria ma w tym roku wielką szansę na stanie się jednym z liderów państw najchętniej odwiedzanych przez europejskich turystów. Duże znaczenie w tym wyborze ma sytuacja polityczna w Europie Zachodniej, zagrożonej atakami terrorystycznymi, a także ostatnie wydarzenia w Turcji, które powodują coraz większy odpływ turystów z tamtych regionów.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.